Printaj ovu stranu
nedjelja, 10 Novembar 2013 03:49

Borba Zeničanki do kraja

U sjajnoj košarkaškoj predstavi, ekipa sarajevskog Play off-a pobjedila je ekipu Čelika 73:72, u okviru 2.kola Prvenstva Bosne i Hercegovine. Ekipa Čelika sjajno je odigrala 35 minuta ove utakmice, kontrolisala igru rezultat, ali ih je umor sustigao u posljednjih pet minuta, te su u neizvjesnoj završnici upisale poraz.

Nekoliko otvorenih šuteva i promašenih slobodnih bacanja u samoj završnici bili su glavni uzrok prvog poraza u BH šampionatu. S druge strane, ekipa Play off-a je u prelomnim trenucima pogodila nekoliko lopti, što im dalo dodatno samopouzdanje, koje su iskoristile da u krajnje neizvjesnom finišu upišu pobjedu. Domaću ekipu predvodile su Đapo sa 23 poena i 15 skokova, Džonson sa 20 poena i 14 skokova. U timu Čelika, Kalušić je postigla 21 poen uz 13 skokova, 17 poena je dodala Gagić, a 13 Džinić. I ova utakmica je pokazala da je ekipa Čelika sastavljena od izvanrednih košarkašica, koje zaslužuju mnogo veću podršku navijača, ali i društvene zajednice.