25 April 2024
nedjelja, 10 Novembar 2013 06:42

Čelik ispustio diobu 1.mjesta

Rezultati 8. kola muške rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Nakon serije od 8 pobjeda (6 prvenstvenih i dvije za Kup BiH) - ,,Čelik'' je u Gradskoj areni Zenica pokleknuo pred grubom i oštrom ekipom iz Vogošće, koju su predvodili zeničani Emir Šahinović Bubi, Edin Bajramović i Haso Ćosić.  Sudije Predrag Dejanović (Banja Luka) i Elvis Marčetić (Prijedor) – čitavo vrijeme su tolerisali grubu igru ,,Vogošće'' i ,,dali'' su im  svega 4 isključenja gostujućih igrača. U grubostima je prednjačio Emir Šahinović, koji je u 19. minuti ,,opalio'' igrača domaćih Mirzu Hurema, kojije krvario i kome je pet munita na terenu ukazivana prva pomoć, a Hurem se u igru vratio tek u 51.  minuti, i to uglavnom samo sa izvođenjem kaznenih prekršaja.

-Šahinović me tako mučki i bezobrazno ,,opalio'' da sam ,,izbrojao sve zvijezde'' i izgubio i svijest. Najviše mi je stradao nos, a imam povrede i po licu i usnoj šupljini, uzdrmane zube... – izjavio je po zavšteku utakmice Mirza Hurem, igrač ,,Čelika''.

S druge strane ,,crveni karton'' i dva minuta je dobio trener Zdenko Antović, zato što je u  jednoj prilici skočio sa klupe reagujući na sudijsku odluku.  Na upit predstavnika domaće ekipe – zašto nije sankcionisao nesporstki potez Šahinovića nad  Huremom, sudija Predrag Dejanović je rekao:

- Pa to vam je rukomet, dešava se da sudija ne vidi sve?!

Istine radi valja istaći da su rukometaši ,,Čelika'' u ovoj utakmici znatno pod-bacili i i nisu bili  ni sjena one ekipe koja je samo prije dva dana u Kup utakmii ,,samljela'' vrlo dobru ekipu RK Dervente sa 16 golova razlike (45:29). Pobacili su ključni igrači  ,,Čelika'' - Davor Kadić, Milan Ivančev, Eduard Martić,  Boško Jolović... Golman domaćih Dragan Starčević je imao solidnih 14 odbrana, što je znatno manje od njegovog  kolege Edina Tatara (20 odbrana) na golu ,,Vogošće'', ali manje nego i u prethodnoj utakmici sa RK Derventom, kada je Starčević sakupio 20 odbrana.

Inače, postignuto je izuzetno malo golova. Povela je RK  ,,Vogošća'' rezulatom 1:0, i taj rezultat je trajao ,,čitavu vječnost'', jer je  ,,Čelik'' izjednačio tek u 8. minuti na na 1:1. U tom vremenu golman gostiju Tatar je već ,,uknjižio'' četiri odbrane! Nakon toga ,,Čelik'' je vodio cijelo prvo poluvrijeme sa dva, tri, a u tri navrata i četiri gola razlike, da bi se prvo poluvrijeme okončalo  rezultatom 13:11 u korist ,,Čelika''. U drugom poluvremenu ,,Vogošća''  je sustigla razliku od dva gola razlike iz prvog poluvremena,  a zatim se igralo gol za gol, da bi krajnji rezultat glasio - 24:24.

Zeničani u ekipi ,,Vogošće'' (Šahinović, Bajramović i Ćosić) zabili su čak 16 od 24 gola!

Sve u svemu bila je to za gledaoce vrlo dobra utakmica, u kojoj je oko 700 posjetilaca uživalo u dobroj rukometnoj predstavi.

-Čestitam našim momcima na borbenosti, koja ni ovoga puta nije  izostala. Nemam im šta prigovoriti! Valja, međutim,  dodati da je više zaista nemoguće igrati u ovakvoj situaciji, kada za organizaciju utakmica (za službena lica i ostale troškove) dajemo svoj vlastiti - privatni novac i kada igrači duži period nemaju nikakvih naknada ni za prevoze, ni za stipendije.  Ovo mora prestati! Pomaka na rješavanju finansijskih problema nema! Moj dogovor sa igračima da budemo na okupu još ove (prethodne) sedmice je istekao. Ne volim ,,bombastične'' izjave, ali iskreno, u ovom trenutku – ne znam šta je naš sljedeći potez?! Najbliži smo onome što nikako ne želim - totalnom razlazu i raspadu ,,sistema''! U srijedu 13. novembra treba da igramo novu prvenstvenu utakmicu u Bosanskoj Dubici sa RK ,,Kozara-Mljekoproduktom'', a ne znam hoće li se i da li će se u ponedjeljak neko od igrača pojaviti na trenizima i utakmici! – izjavio je predsjednik RK ,,Čelika'' Pane Škrbić nakon ove utakmice.

RK ČELIK: Tufekčić, Ivančev (1), Dervenčić (4), Martić (1), Ajanović, Alihodžić, Duvnjak, Kadić (3), Begović, Sirčo (5 odbrana), Rekanović, Starčević (14 odbra-na), Aldin Begagić (4), Mirza Hurem (6). Trener: Zdenko Antović.

RK VOGOŠĆA: Tatar (20 odbrana), Jusufović, Kadrić, Geko (3), Omerović, Bezdrob, Ljuca, Bašić, Bajramović (6), Hadžić, Selimović (5), Ćosić (4), Polić, Šahinović (6),

Jelko. Trener: Senad Skopljak.

Isključenja: kod ,,Čelika'' jedino trener Antović (2 minuta). Kod ,,Vogošće'' 8 minuta. Semerci: za ,,Čelik'' 6 (realizovano 3), a za ,,Vogošću'' (realizovano 2).

U narednom 9. kolu Premijer ige BiH ekipa ,,Čelika'' gostuje kod ,,tvrde'' ekipe ,,Kozara-Mljekoprodukt'' u Bosnskoj Dubici , gdje se već 13. novembra, u srijedu, sastaje sa domaćom ekipom ,,Kozara - Mljekoprodukt'',  a u petak, 15. novembra ,,Čelik'' u Gradskoj areni ugošćuje ekipu ,,Prijedora''.

Čapljina - Zrinjski 30:30
Gračanica - Goražde 35:23
Maglaj - Kozara 30:25
Izviđač - Konjuh 30:29
Sloga - Prijedor 30:23