srijeda, 06 Novembar 2013 20:42

Gradska ARENA u Zenici; Početak: u 17:00 sati; Gledalaca: oko 300; Sudije: Begić Dražen i Knezović Andrija. Kontrolor je Saša Sarajlić; U derbi utakmici drugog pretkola KUP-a Bosne i Hercegovine za rukometaše večeras su u gradskoj Areni u Zenici igrali zenički Čelik i ekipa Dervente iz istoimenog grada, koja zauzima treće mjesto na tabeli Premijer lige BiH, tj. odmah do vodećeg dvojca, sarajevske Bosne i zeničkog Čelika. Rezultat: Čelik – Derventa  45:29  (21:15);

iz zeničke Arene - priredio JASMIN BLICKO HADŽIĆ

Sastav RK Čelik: Aldin Begagić, Davor Kadić, Eduard Martić,  Milan Ivančev, Mirza Dervenčić, Dragan Starčević, Milan Duvnjak, Edvin Begović, Mirza Hurem, Boško Jolović, Enes Sirčo, Ajdin Tufekčić, Almir Rekanović, Muhamed Ajanović, Harun Alihodžić. (Trener: Zdenko Antović);

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić (15), Mirza Hurem (6), te Milan Ivančev i Boško Jolović po 5 golova.

Najviše golova za Derventu postigli su: Stanko Stanković (8) i Goran Zemunović (5) golova.

Sedmerci za Čelik: 2 (0); Sedmerci za Derventu: 5 (3) ; Isključenja: Čelik (4' ),  Derventa (4' );

Sasvim zaslužena pobjeda rukometaša Čelika u drugom pretkolu KUP-a BiH i prolaz u završnicu KUP-a. Gosti su samo dva puta vodili (0:1) i (1:2), a sve ostalo su vodili domaći. U prvih desetak minuta igralo se gol za gol, da bi onda domaći otišli na 3 gola prednosti (7:4). Od tog vođstva  prednost se postepeno povečavala i na kraju prvog poluvremena ona iznosila + 6 golova (21:15). Nakon odmora domaći rukometaši još "dodaju gas" i prednost se stalno povečava. Prednost je iznosila od 10-15 golova, da bi se na kraju zaustavila na + 16 golova (45:29). Najraspoloženiji u Čeliku je bio kapiten Aldin Begagić, koji je bio nezaustavljiv za gostujuću odbranu i postigao je 15 golova. Isti ovi klubovi se sastaju, ponovo u Zenici, u 12.kolu Premijer lige BiH. Zadnjih nekoliko minuta utakmice na parketu su proveli i mladi igrači Muhamed Ajanović, Almir Rekanović i Harun Alihodžić. Rekanović je postigao i jedan gol. Na kraju utakmice, trener gostiju Dokić Zoran je čestitao Čeliku na zasluženoj pobjedi. Trener domaćih Zdenko Antović je izjavio da je zadovoljan igrom i rezultatom, te poziva navijače u petak u Arenu na derbi sa Vogošćom, za koju nastupaju, kako reče, trojica Zeničana.

Rezultati susreta drugog pretkola Kupa Bosne i Herecgovine za rukometaše:

- srijeda, 6. novembra:
Bosna (Sarajevo) - Bosna (Visoko) 40:24
Čelik - Derventa 45:29
Gračanica - Zrinjski 33:28
Konjuh - Kozara 32:22

Pobjednici mečeva plasirali su se u četvrtfinale, gdje će im se pridružiti Borac, Sloga, Izviđač i Gradačac.