subota, 02 Novembar 2013 16:20

Kajkut u 90. za tri boda

Dvije utakmice 15. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane su danas. Vitez je u Zenici savladao Zvijezdu rezultatom 3:1, dok je Čelik upisao tri boda na gostovanju kod trebinjskog Leotara (1:2).

Golove za Vitez, koji domaće utakmice igra na stadionu ''Bilino Polje'' u Zenici, postigli su Kapetan (42. penal), Vidivić (45.) i

Smrko (70.), dok je jedini pogodak za Zvijezdu postigao Kuduzović (38. penal).

Čelik je pobijedio zadnjeplasiranu ekipu lige pogotkom u sudijskoj nadoknadi utakmice. Iako je izgledalo da će Zeničani upisati deseti ovosezonski remi, pobjednosni pogodak u 90. minutu postigao je Kajkut.

Čelik je došao u vodstvo pogotkom Baraća u 41. minutu susreta, ali Trebinjci uspjevaju izjednačiti golom šarabe u 63. minutu susreta. Kada je izgledalo da će se utakmica završiti bez pobjednika, Kajkut je postigao gol za nova tri boda svog tima.

Ostali susreti 15. kola Premijer lige BiH na rasporedu su sutra. Od 13.30 sati igraju Radnik - Sarajevo, Željezničar - Rudar, Travnik - Borac i Slavija - Mladost. Mostarski derbi Zrinjski - Velež počet će  u 14.45, dok od 17 sati igraju Široki Brijeg - Olimpic.

1. BORAC 14 9 3 2 22:12 30

2. SARAJEVO 14 7 5 2 17:9 26

3. ZRINJSKI 14 7 4 3 24:12 25

4. OLIMPIC 14 6 6 2 27:14 24

5. ŠIROKI BRIJEG 14 6 5 3 28:19 23

6. ŽELJEZNIČAR 14 6 5 3 22:13 23

7. VELEŽ 14 5 6 3 18:12 21

8. ZVIJEZDA 15 6 2 7 14:19 20