20 April 2024
nedjelja, 27 Oktobar 2013 21:24

Foto galerija: Pobjeda Zeničanki

VISOKA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA. 3. KOLO MEĐUNARODNE ADRIATIC LIGE. - ČELIK – PLAY OFF 88:72 - Gradska ARENA u Zenici. - Gledalaca: oko 400 - Sudije: Kralj Dragan(Trebinje), Stapić Tomislav (Mostar), Marić Vladimir (Čitluk); Delegat: Marković Zoran (Zenica) - U 3. kolu Adriatica MŽRKL, za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Play off iz Sarajeva. Pobjedila je, zasluženo, domaća ekipa KŽK Čelik.Rezultat: Čelik – Play off  88:72  (21:20), (18:22), (22:14), (27:16).

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić, M.Džinić 18, Z. Gagić 13, N. Kovačević, M. Hajder, A. Kalušić 27, M. Rahmanović 13, S. Pašić, I. Rahmanović 11, A. Ćorović, A. Iriškić 6, B. Hebib; (Trener Almir Hamzić, pom. trener Amra Mehmedić);

Sastav ŽKK Play off: Mujović, Curović, Ganilović 3, King, 8, Adams 14, Hero 1, Johnson 27, E. Kovačević, D. Pašić 2, Đapo 17, Penava, Alispahić; (Trener Goran Lojo);

Najefikasnije kod Čelika su bile: Aida Kalušić (27), Marina Džinić (18), te Zvjezdana Gagić i Maida Rahmanović po 13 poena.

Kod Play offa, najefikasnije: Johnson (27), Đapo (17) i Adams 14 poena.

foto Jasmin Hadžić

Potpuno zaslužena pobjeda košarkašica Čelika u bh derbiju 3.kola Međunarodne regionalne lige. Košarkašice Čelika imaju u početku utakmice stalno vođstvo. Kod rezultata 17:7, gošće koriste nekoliko grešaka domaćih i prave seriju od 10:0 i rezultat je izjednačen na 17:17. Nakon toga igra se koš za koš, s tim da gošće u finišu poluvremena stiču prednost od +3 poena (39:42) i sa ovim rezultatom se ide na odmor.

Drugo poluvrijeme domaće su odigrale sjajno i odmah na početku izjednačavaju rezultat, te prelaze u vođstvo. Treća četvrtina je okončana sa vođstvom Čelika od 61:56. U zadnjoj četvrtini prednost domaćih se stalno povečava i u 35. minuti iznosi 77:66. Dosta je pomogla i peta lična najbolje igračice gostiju u 34. minuti utakmice, ali ona nije bila odlučujuća za zasluženu pobjedu domaćih košarkašica. Najveća prednost domaćih je iznosila + 20 poena (88:68). U ekipi Čelika ponajbolje su bile Aida Kalušić sa 10 skokova i 27 poena, te Zvjezdana Gagić sa 13 poena, 10 skokova i 7 asistencija.

Sjajnim trenažnim procesom u zadnjih 10-ak dana, košarkašice Čelika su okrunile zasluženom pobjedom u derbiju. Publika je aplauzom nagradila veliko zalaganje i prvu pobjedu Čelika u ovoj ligi.

Već narednog vikenda košarkašice Čelika će, uokviru 1.kola BiH šampionata ugostiti Slobodu iz Novog Grada (Bosanski Novi).