subota, 26 Oktobar 2013 00:25

Čelik preuzeo lidersku poziciju

7. kolo Premijer lige BiH u rukometu Zenički heroji – pobijedili i u Zavidovićima

,,Čelična mašina'' iz Zenice  ,,pregazila i ekipu  RK ,,Krivaje''  u Zavidovićima

Objektivna rukometna publika u Zavidovićima  na kraju utakmice igrače RK ,,Čelik'' nagradila dugotrajnim i snažnim aplauzom

Čelična zenička rukometna mašina i dalje ,,melje'' sve pred sobom! U petak uveče rukometaši  ,,Čelika'' su, kao gosti, na veoma vrućem zavidovićkom terenu,  prosto pregazili još jednog jakog takmaca  i dugogodišnjeg rivala RK ,,Krivaju'' u  Zavidovićima. Rezultat: 37:29 za ,,Čelik'' (poluvrijeme 16:15 za ,,Krivaju'').

Bila je to sjajna, snažna, odlična rukometna predstava, u kojoj je ,,Čelik'' bolje otvorio utakmicu i vodio do polovine prvog poluvreme, kada je  ,,Krivaja'' je ,,sustigla'' svog gosta na 8:8 i onda  do kraja prvog poluvremena vodila sa gol-dva razlike, da bi  prvo poluvrijeme  završilo rezultatom 16:15 za domaćina.

U drugom poluvremenu ,,Čelik'' je zaigrao znatno bolje, ,,ubacio u petu brzinu'' i u maniru iskusne evropske momčadi  i iz minuta u minut ,,lomio'' svog snažnog protivnika, tako da je u nekim trenucima rezultat bio i deset golova razlike za RK ,,Čelik''. Nije pomoglo ni frene-tično navijanje i ,,bubnjanje''poznate zavidovićke rukometne publike, koja je na kraju pozdravila i snažnim dugotrajnim aplauzom nagradila ekipu RK ,,Čelika''.  Krajnji rezultat je zasluženo glasio  - 37:29 za ,,Čelik''.

Kod RK ,,Čelika''  cijeli tim je besprekorno fukcionisao.  ,,Čelik'' je  znalački krojio svoju novu, šestu po redu uzastopnu pobjedu, iako je  nastupio bez beka Mirze Dervenčića, koji je povrijeđen u Kup utakmici u Vitezu prošle srijede i prema prognozama dr Tarika Kapidžića neće moći nastupati u narednih 15 dana.

- Ovo su zenički heroji! Svaka čast našim ,,čeličnim''  momcima, koji na terenu podsjećaju na BiH fubalske zmajeve! Cijeli kolektiv je odlično funkcionisao, mada u prvi plan treba istaći  22 odbrane našeg sjajnog golmana Dragana Starčevića. Čestitam našim mom-cima na ovoj izvanrednoj pobjedi protiv odlične ekipe  RK ,,Krivaje''. Hvala korektnim domaćinima i sjajnoj i realnoj publici u Zavidovićima, koja je na kraju velikim aplauzom nagradila naše momke. Ovaj podvig je tim veći, kad se zna da se još par sati prije polaska u Zavidoviće, zbog nedostatka prijevoza,  nije znalo hoće li se uopšte ići na tu utakmicu! Nadam se da će ova, šesta u nizu pobjeda naših rukometnih fanatika  ,,natjerati'' nadležne da zajedno s nama  nađu pravo rješenje za finansijsku situaciju u Klubu – izjavio je Pane Škrbić, predsjednik RK ,,Čelika''.

Junak utakmice je bio ,,Čelikov'' golman Dragan Starčević, sa 22 obrane. Najviše golova za ,,Čelik'' je dao lijevo krilo  Milan Duvnjak (7). Po šest golova postiglo je čak tri ,,Čelikovca'' – Boško Jolović, Davor Kadić i Aldin Begagić. Veliki doprinos ,,Čelikovoj'' feno-menalnoj pobjedi dali su i uvijek pouzdani Eduard Martić, te  Milan Ivančev (postigli po 4 gola), zatim Mirza Hurem, na kome su domaćini veliki dio utakmice igrali ,,flastera'' (postigao je 3 gola), te Edvin Begović, koji je u drugom poluvremenu igrao na poziciji desnog krila, a Davor Kadić je ,,pomjeren'' na mjesto desnog beka.  Boško Jolović je i ovu utakmicu odigrao maestralno.

Kod ,,Krivaje'' sjajni su bili Adnan Jaškić i Amir Alić sa po osam golova, te Haris Bašić sa 5 postignutih golova.

- Odemo vlastim autima u Zavidoviće na megdan uvijek snažnoj RK ,,Krivaji'', čak i  bez sendviča i vratimo se sa tri boda kući, dok neke spotrtske ekipe  i za domaće utakmice u Zenici imaju karantine, noćenja u hotelu, ručkove i večere! Sramota! Igrali smo sjajno i u Zavidovićima! Mi smo odlična prava rukometna ,,klapa'' koja zna igrati rukomet i koja ,,melje'' sve pred sobom! ,,Ratujemo'' na terenu za naš grad i naš klub!  Ovu pobjedu poklonili smo našem neumornom  predsjedniku Panetu Škrbiću, kao našu podršku za njegovu stalnu borbu i nalažeje rješenja za finansijske probleme u klubu, jer on čini nadaljudske napore da se finansijsko stanje normalizuje. Kad taman možda i pomislimo da nam izlaza nema, da ćemo se možda i  ,,rasuti'', on nas ponovo okupi, ,,postroji'', vrati u život... Okupi  i trenere i sve igrače i mi se izdignemo iz pepela i izvojujemo važnu i veliku pobjedu protiv uvijek dobre  ,,Krivaje'' i to u sred Zavidovića!  – izjavio je nakon utakmice u Zavidovićima Aladin Begagić, kapiten i ponajbolji igrač ,,Čelika''.

RK ,,KRIVAJA'': Hadžihasić (15 odbrana), Smailbegović (1), Šantić (2), Bašić, (5), Avdić (2), Sinanović (2), Slipić, Abdurahmanović, Mehić, Fejzić, Amir Alić (8), Huskić, Nedžad  Alić, Selimbegović, Purić (1), Jaškić (8). Trener: Adnan Bašić.

RK ,,ČELIK'': Tufekčić (1 odbrana), Martić (4), Jolović (6), Kadić (6 – 3 iz penala), Begović (1), Ivančev (4), Sirčo (3 odbane), Begagić (6), Hurem (3), Alihodžić, Ajanović, Rekanović, Duvnjak (7) i Starčević (22 odbrane). Trener: Zdenko Antović.

Igrano u Gradskoj dvorani u Zavidovićima. Gledalaca: oko 500. Sudije: Senad Kamberović (Živinice) i Mevludin Šabić (Gračanica). Sedmerci: ,,Krivaja'' 2 (2), ,,Čelik'' 3 (3). Isključenja: ,,Krivaja'' 8 minuta, ,,Čelik'' 16 minuta.

Narednog petka, 1. novembra, ,,Čelik'' u Gradskoj areni dočekuje ekipu RK ,,Vogošće''.