Printaj ovu stranu
ponedjeljak, 07 Oktobar 2013 22:34

Rudar i dalje lider Lige ZDK

KANTONALNA LIGA ZDK – 6. KOLO. POBJEDA RUDARA U DERBIJU. RUDAR I DALJE LIDER NA TABELI. - FK Rudar – NK Nemila 4:1 - Stadion: "A" teren na Kamberovića polju u Zenici; Glavni sudija: Balić Semir; pomočnici: Begić Albin i Bajrambašić Zerin; U derbiju 6. kola Kantonalne lige ZDK za sezonu 2013/2014, su u Zenici, na "A" terenu Kamberovića polja, igrali zenički FK Rudar (lider na tabeli) i NK Nemila.

Rezultat: Rudar – Nemila 4:1 (2:1).

Strijelci: Ramuši za Nemilu, a za Rudar Ammar Halilović (3x-jedan iz penala) i Haris Muratović.

Sastav ekipe FK Rudar: Pjanić, Škoro, Elman Muratović, Salkica, Herić, Prasko, Šabanović, Imamagić (Haris Muratović 64' ), Ammar Halilović, Imamović, Jasmin Mehmedović (Čančar 78' );

Iako su gosti prvi došli u vođstvo u 19. minuti, Rudar je uspio izjednačiti u 22. minuti. U 41. minuti domaći su uspjeli preokrenuti rezultat, a svojim trećim golom u 60. minuti (ovog puta iz penala) Ammar Halilović je, definitivno, riješio pitanje pobjednika u ovom derbiju kola. Četvrti gol Rudar je postigao u 90.minuti za konačnih i zasluženih 4:1. I nakon šestog kola zenički Rudar je lider na tabeli. Tek u šestom kolu Rudar je primio prvi gol u prvenstvu.