Printaj ovu stranu
nedjelja, 01 Septembar 2013 16:02

Preporod na Šah.prvenstvu

U organizaciji Šahovskog saveza Federacije Bosne i Hercegovine, u hotelu "Neum" u Neumu je održano 20. ekipno prvenstvo Šahovskog saveza F BiH.  Odigrani su mečevi Prve A, Prve B i Druge šahovske lige FBiH. U Prvoj A šahovskoj ligi FBiH Zeničko – dobojski kanton je predstavljao Šahovski klub "Preporod" iz Zenice. Za Preporod su nastupali: Fide majstori Enver Muratović, Safet Terzić i Tigran Kojić, majstorski kandidati Halid Bajramović, Bojan Radić i Latif Hadžić, dok je rezerva bio Dino Marković.

Cilj ekipe Preporoda u Neumu je bio plasman među tri prvoplasirane ekipe. Međutim, na kraju su ponovili prošlogodišnji plasman i osvojili 4. mjesto. Prvo mjesto u Prvoj A ligi osvojio je Bihać koji je izborio povratak u Premijer ligu BiH 2014. U Prvoj B ligi slavio je Igman iz Konjica, dok je u Drugoj ligi prvo mjesto osvojila Bjelašnica iz Pazarića. Donosimo konačnu tabelu 20.Ekipnog prvenstva ŠS FBiH i pojedinačan učinak šahista ŠK "Preporod" Zenica: