18 April 2024
srijeda, 21 Avgust 2013 22:58

Busovača bolja od Čelika

Kantonalni ligaš Srednjebosanskog kantona Busovača pobjednik je Šestog memorijalnog turnira "Ante Sučić" na kojem su u finalu porazili zeničkog premijerligaša Čelika nakon penala rezultatom 6:5.

Meč je u regularnom dijelu okončan neriješeno 1:1, a gol za Zeničane postigao jeSaša Kajkut u 27. minuti za vodstvo Čelika. Poravnao je Marko Lucić već u 30. minuti i osigurao svom timu mogućnost da kroz penale osvoji pobjednički pehar.

U meču za treće mjesto Novi Travnik je golom Senida Hodžića porazio premijerligaša Travnik sa 1:0. U polufinalu je jučer Busovača istim rezultatom od 1:0, golom koji je postigao veteran Senad Brkić (54), savladala Travnik. Čelik je u polufinalu porazio Novi Travnik golom koji je postigao Armin Duvnjak za također rezultat od 1:0.

Nogometaš pobjedničke momčadi Busovače Marko Lucić proglašen je za najboljeg igrača turnira.