22 Februar 2020
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
srijeda, 21 Avgust 2013 12:43

Počinje Kengur kup 2013

Košarkaški klub „Kengur“ od 23. do 25. augusta domaćin je najveće smotre mladih košarkaša u našoj državi „Kengur kupa 2013“. Na 15. „Kengur kupu“ kako su danas na press konferenciji u Općini Zenica izjavili Enver Jahić, direktor ovog kluba, Zijad Softić, pomoćnik načelnika Općine Zenica za društvene djelatnosti i Željka Bajramović, menadžerica manifestacije, učestvuje 38 ekipa iz BiH, Hrvatske i Mađarske.

 

Odigrat će se 63 utakmice, a očekuje se nastup oko 450 mladih sportista koje će pratiti oko 60 trenera. Utakmice će u Gradskoj areni, dvorani Bilmišće i ostalim gradskim školskim salama, suditi 40 sudija Regionalnog košarkaškog saveza Zenica. Za sve najuspješnije ekipe i pojedince (najbolje igrače, strijelce i najperspektivnije) osigurani su prigodni pokloni, nagrade, diplome, medalje i pehari.

 

„Ove godine pozvali smo uglavnom naše najbolje prijatelje iz Mađarske, Hrvatske i BiH, to su klubovi i škole košarke iz Zalaegerszega, Zadra, Šibenika, Konjica, Viteza, Sarajeva, Osijeka, Đakova, Žepča, Maglaja, naravno su tu Čelik, Spars iz Sarajeva, Falconsi iz Tuzle itd“, izjavio je Enver Jahić.

Turnir se igra u četiri kategorije. 

 

U nastavku možete pročitati kompletan raspored utakmica 15. „Kengur kupa 2013“

 

JUNIORI (igrači rođeni 1996. godine i mlađi)

Učestvuje osam ekipa podijeljenih u dvije grupe. Igra se liga sistemom u grupama, a nakon toga igra se odmah za konačan plasman.

 

Grupa A                                                        Grupa B

KENGUR Zenica (BiH)                               REALWAY Sarajevo (BiH)

ZTE (Mađarska)                                            ČELIK Zenica (BiH)

SEDAM ĐAKOVO (Hrvatska)                     VITEZ (BiH)

FALCONS Tuzla (BiH)                                 ORLOVIK Žepče (BiH)

                                               

 

Petak (23. august)

 

B grupa (1. kolo)                                                                  broj utakmice

15,30  Čelik - Vitez                                      Bilmišće                     1

16,50 Realway - Orlovik Žepče                  Bilmišće                     2

 

A grupa (1. kolo)

18,10  Kengur - Falcons                               Bilmišće                     3

19,30  ZTE - Sedam Đakovo                        Bilmišće                     4

 

Subota (24. august)

 

A grupa (2. kolo)

09,00 Kengur - ZTE                         Arena 1                       5

09,00 Sedam Đakovo - Falcons                  Arena 2                      6

 

B grupa (2. kolo)

10,20 Čelik - Orlovik                                  Arena 1                       7

10,20 Realway - Vitez                                 Arena 2                       8

 

A grupa (3. kolo)

13,00 Kengur - Sedam Đakovo                   Arena 1                       9

13,00 ZTE - Falcons                                    Arena 2                       10

 

B grupa (3. kolo)

14,20 Realway - Čelik                                 Arena 1                       11

14,20 Vitez - Orlovik                                   Arena 2                       12

 

Nedjelja (25. august)

10,20  Za 7. mjesto (4.A - 4.B)                   Arena 1                       13

10,20  Za 5. mjesto (3.A - 3.B)                   Arena 2                       14

13,00  Za 3. mjesto (2.A - 2.B)                   Arena 3                       15

14,30  FINALE         (1.A - 1.B)                 Arena - centralni     16

 

 

KADETI (igrači rođeni 1998. godine i mlađi)

Učestvuje dvanaest ekipa. Četiri grupe po tri ekipe (A, B, C i D) koje igraju liga sistemom. Pobjednici grupa igrat će u polufinalu, a ostali još jednu utakmicu za konačan plasman od 5. do 12. mjesta.

 

Grupa A                                Grupa B                    Grupa C                    Grupa D       

Kengur                                    Falcons                       Spars                           Basket Time Bug.

SEDAM Đakovo                    METEOR Đakovo     ABC Basket TZ          Realway

Vitez                                       Konjic                                    ZTE                             Čelik

 

Subota (24. august)                                                                         broj utakmice

09,00 KENGUR - VITEZ (A grupa)                                    Arena 3                       17       

10,20 FALCONS - METEOR Đakovo (B grupa)   Arena 3                       18

11,40 ZTE - ABC BASKET TZ (C grupa)               Arena 1                       19

11,40 ČELIK - REALWAY (D grupa)                                Arena 2                       20

11,40 VITEZ - SEDAM Đakovo (A grupa)             Arena 3                       21

13,00 METEOR Đakovo - KONJIC (B grupa)                   Arena 3                       22

15,40 SPARS - ZTE (C grupa)                                             Arena 1                       23

15,40 BASKET TIME - REALWAY (D grupa)      Arena 2                       24

17,00 KENGUR - SEDAM Đakovo (A grupa)                   Arena 1                       25

17,00 FALCONS - KONJIC (B grupa)                               Arena 2                       26

18,20 SPARS - ABC BASKET TZ (C grupa)                      Arena 1                       27

18,20 ČELIK – BASKET TIME (D grupa)             Arena 2                       28

           

 

Nedjelja (25. august)

09,00 Polufinale I (pobjednik A - pobjednik B)                 Arena 1                       29

09,00 Polufinale II (pobjednik C - pobjednik D)   Arena 2                       30

09,00 Za 9-12. mjesto (3.A - 3.B)                                      Bilmišće                     31

10,20 Za 9-12. mjesto (3.C - 3.D)                                      Bilmišće                     32

11,40 Za 5-8. mjesto (2.A - 2.B)                                         Arena 1                       33

11,40 Za 5-8. mjesto (2.C - 2.D)                                        Arena 3                       34

11,40 Za 3. mjesto (poraženi I - II)                         Arena 2                       35

13,00 FINALE (pobjednici I - II)                         Arena 1                      36

 

  

PIONIRI (igrači rođeni 2000. godine i mlađi)

Učestvuje osam ekipa. Igra se kup sistemom.

 

EKIPE

KENGUR Zenica (BiH)                               ŠIBENIK (Hrvatska)

ZTE Zalaegerszeg (Mađarska)                     ABC Zadar (Hrvatska)

FALCONS Tuzla (BiH)                                 SPARS Sarajevo (BiH)

ABC BASKET Tuzla (BiH)              KONJIC (BiH)

                                   

Subota (24 august)                                                                          broj utakmice

09,30 ZTE - FALCONS (A)                         Bilmišće                     37

10,50 KENGUR - ABC Tuzla (B)               Bilmišće                     38

12,10 ŠIBENIK - SPARS (C)                                  Bilmišće                     39

13,30 ABC - KONJIC (D)                                        Bilmišće                     40       

14,50 za 5. do 8. (poraženi A-B)                             Bilmišće                     41

16,10 polufinale (pobjednici A-B)             Bilmišće                     42

17,30 za 5. do 8. (poraženi C-D)                             Bilmišće                     43

18,50 polufinale (pobjednici C-D)              Bilmišće                     44

 

 

Nedjelja (25. august)

11,40  Za 7. mjesto                                                   M.Ć. Ćatić                  45

11,40  Za 5. mjesto                                                   Bilmišće                     46

13,00  Za 3. mjesto                                                   Bilmišće                     47

13,00  FINALE                                                         Arena 2                      48

 

  

KADETKINJE 1998. godište

Učestvuje šest ekipe. Igra se u dvije grupe liga sistemom u subotu, a u nedjelju za konačni plasman.

 

Grupa A                                            Grupa B                                                       

KENGUR Zenica (BiH)                   BOSNA (BiH)                                  

VITEZ (BiH)                                   ŽELJEZNIČAR (BiH)                                             

KONJIC (BiH)                                  SEDAM ĐAKOVO (Hrvatska)                                

                       

Subota (25. august)                                                             broj utakmice

09,00 KENGUR - VITEZ                                        M.Ć. Ćatić                  49

10,20 BOSNA - SEDAM ĐAKOVO                      M.Ć. Ćatić                  50

11,40 VITEZ - KONJIC                                           M.Ć. Ćatić                  51

13,00 BOSNA - ŽELJEZNIČAR                            M.Ć. Ćatić                  52

14,20 KENGUR - KONJIC                                     Arena 3                       53

15,40  ŽELJEZNIČAR - SEDAM ĐAKOVO         Arena 3                       54

 

 

Nedjelja (26. august)

09,00 Za 5. mjesto                                                    M.Ć. Ćatić                  55

09,00 Za 3. mjesto                                                    Arena 3                       56

13,00 FINALE                                                          Arena 3                      57

 

 

 

PREDPIONIRI

Učestvuju četiri ekipe. Igra se liga sistemom.

 

EKIPE                                                                      

KENGUR Zenica (BiH)                  

ABC BASKET Tuzla (BiH)

BASKET TIME Bugojno (BiH)

REALWAY (BiH)

                       

Subota (24. august)

14,20 KENGUR – BASKET TIME Bug.    M.Ć. Ćatić                  58

15,40 ABC BASKET Tuzla - REALWAY   M.Ć. Ćatić                 59

 

17,00 KENGUR - ABC BASKET                M.Ć. Ćatić                  60

18,20 BASKET TIME Bug. - REALWAY   M.Ć. Ćatić                  61

 

Nedjelja (25. august)

10,20 KENGUR - REALWAY                                M.Ć. Ćatić                  62

13,00 BASKET T. Bug. – ABC BASKET TZ.         M.Ć. Ćatić                  63

 

 

KENGUR KUP 2013 - RASPORED UTAKMICA

 

 

PETAK, 23. AVGUST

Satnica

Dvorana BILMIŠĆE

15,30 - 16,50

JUNIORI (B grupa - 1. kolo) 1

ČELIK - VITEZ

16,50 - 18,10

JUNIORI (B grupa - 1. kolo) 2

REALWAY - ORLOVIK

18,10 - 19,30

JUNIORI (A grupa - 1. kolo) 3

KENGUR - FALCONS

19,30 - 20,50

JUNIORI (A grupa - 1. kolo) 4

ZTE – SEDAM ĐAKOVO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUBOTA, 24. AVGUST

 

Satnica

Dvorana

BILMIŠĆE

 

09,30 - 10,50

PIONIRI  (A)       37

ZTE - FALCONS

10,50 - 12,10

PIONIRI  (B)      38    

KENGUR - ABC Tuzla

12,10 - 13,30

PIONIRI (C)      39

ŠIBENIK - SPARS

13,30 - 14,50

PIONIRI  (D)    40

ABC - KONJIC

14,50 - 16,10

PIONIRI     41

Za 5. - 8. (poraženi A - B)

16,10 - 17,30

PIONIRI     42 

Polufinale (pobjednici A - B)

17,30 - 18,50

PIONIRI     43     

Za 5. - 8. (poraženi C - D)

18,50 - 20,10

PIONIRI      44    

Polufinale (pobjednici C - D)

 

 

 

 

 

 

KENGUR KUP 2013 - RASPORED UTAKMICA

 

 

 

SUBOTA, 24. AUGUST

 

Satnica

ARENA 1

ARENA 2

ARENA 3

Musa Ćazim ĆATIĆ

09,00 - 10,20

JUNIORI (grupa A) 5

KENGUR - ZTE

JUNIORI (grupa A) 6

SEDAM ĐAKOVO – FALCONS

KADETI (grupa A) 17

KENGUR - VITEZ

DJEVOJKE (A) 49

KENGUR - VITEZ

10,20 - 11,40

JUNIORI (grupa B) 7

ČELIK - ORLOVIK

JUNIORI (grupa B) 8

REALWAY - VITEZ

KADETI (grupa B) 18

FALCONS - METEOR Đ.

DJEVOJKE (B) 50

BOSNA - SEDAM Đ.

11,40 - 13,00

KADETI (grupa C) 19

ZTE – ABC BASKET TZ

KADETI (grupa D) 20

ČELIK - REALWAY

KADETI (grupa A) 21

VITEZ - SEDAM Đ.

DJEVOJKE (A) 51

VITEZ - KONJIC

13,00 -14,20

JUNIORI (grupa A) 9

KENGUR - SEDAM ĐAKOVO

JUNIORI (grupa A) 10

ZTE - FALCONS

KADETI (grupa B) 22

METEOR Đ. - KONJIC

DJEVOJKE (B) 52

BOSNA - ŽELJEZNIČAR

14,20 - 15,40

JUNIORI (grupa B) 11

REALWAY - ČELIK

JUNIORI (grupa B) 12

VITEZ - ORLOVIK

DJEVOJKE (A) 53

KENGUR - KONJIC

PREDPIONIRI 58

 KENGUR - BASKET T. Bugojno

15,40 - 17,00

KADETI (grupa C) 23

SPARS - ZTE

KADETI (grupa D) 24

BASKET T. Bugojno - REALWAY

DJEVOJKE (B) 54

ŽELJEZNIČAR - SEDAM Đ.

PREDPIONIRI 59

ABC B.Tuzla - REALWAY

17,00 - 18,20

KADETI (grupa A) 25

KENGUR - SEDAM Đ.

KADETI (grupa B) 26

FALCONS - KONJIC

 

PREDPIONIRI 60

KENGUR - ABC BASKET TZ

18,20 - 19,40

KADETI (grupa C) 27

SPARS - ABC BASKET TZ

KADETI (grupa D) 28

ČELIK – BASKET T. Bugojno

 

PREDPIONIRI 61

BASKET T. Bug. - REALWAY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KENGUR KUP 2013 - RASPORED UTAKMICA

 

NEDJELJA, 25. AUGUST

 

Satnica

ARENA 1

ARENA 2

ARENA 3

Bilmišće

M.Ć. Ćatić

09,00 - 10,20

KADETI polufinale 29

Pobjednici A - B

KADETI polufinale 30

Pobjednici C - D

DJEVOJKE 56

Za 3. mjesto

KADETI za 9. mjesto 31

3.A - 3.B

DJEVOJKE 55

Za 5. mjesto

10,20 - 11,40

JUNIORI 13

Za 7. mjesto

JUNIORI 14

Za 5. mjesto

JUNIORI 15

Za 3. mjesto

KADETI za 9. mjesto 32

3.C - 3.D

PREDPIONIRI 62

KENGUR - REALWAY

11,40 - 13,00

KADETI za 5. mjesto 33 2.A - 2.B

KADETI 35

Za 3. mjesto

KADETI  za 5. mj. 34

2.C - 2.D

PIONIRI 46

Za 5. mjesto

PIONIRI 45

Za 7. mjesto

13,00 -14,20

KADETI 36

FINALE

PIONIRI 48

FINALE

DJEVOJKE 57

FINALE

PIONIRI 47

Za 3. mjesto

PREDPIONIRI 63

BASKET T. B. - ABC BASKET

 

 

Satnica

ARENA

CENTRALNI TEREN

14,30 - 16,00

JUNIORI 16

FINALE

 

PROGLAŠENJE POBJEDNIKA

GRADSKA ARENA ZENICA

NEDJELJA, 25. AUGUST u 16,00 SATI