subota, 17 Avgust 2013 22:23

Izvještaj: Čelik-Velež 0:0

4. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. NOVI NEUSPJEH ČELIKA U ZENICI. NK ČELIK – FK VELEŽ 0:0 Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 19:00 sati; Vrijeme: toplo i sparno; Gledalaca: oko 3.000; Glavni sudija: Paradžik Goran-Ljubuški, pomočnici: Primorac Dario-Ljubuški i Gojić Mirko-Doboj; 4. sudija Kunić Ratko-Banja Luka, 5. sudija Skakić Dragan-Gradiška, 6. sudija Šehović Admir-Sarajevo; delegat Skoko Goran-Ljubuški, posmatrač suđenja Liščinski Vlado-Prijedor;)

U četvrtom kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, večeras su  u Zenici, na stadionu "Bilino polje", igrali domaći Čelik i Velež iz Mostara. U jednom od derbija kola bodovi su podijeljeni. Rezultat: Čelik – Velež  0:0 -  Žuti kartoni: Stajić, Jakupović, Lakičević i Popović (Čelik); Hajdarović, Letić i Okić (Velež);

Sastav Čelika: Adi Adilović, Kenan Horić (od 67' Semir Bajraktarević), Emir Jusić, Darko Mišić, Slobodan Lakičević, Stipo Barać (od 82' Namir Alispahić), Sead Jakupović, Alen Dedić, Jasmin Mešanović (od 67' Marin Popović),  Duško Stajić, Saša Kajkut. (Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić);

Sastav Veleža: Oštraković, Kazazić, Majkić, Kodro (kapiten), Hajdarović, Okić, Hebibović (Zvonić 53'),  Merzić, Letić, Rašević (Ramović), Maletić (Zolj). (Šef stručnog štaba: Ibro Rahimić);

Čelik nije uspio da popravi negativan bilans u susretima sa Veležom i da ostvari  prvu pobjedu u novom prvenstvu i u ovom u derbiju.  U prvenstvenim utakmicama između ova dva rivala u zajedničkoj ligi Federacije BiH i R.S., Čelik sada ima 6 pobjeda, 8 poraza i tri neriješena rezultata.  Ni u trećoj utakmici, koju su odigrali u ovom prvenstvu na Bilinon polju, Čelik nije uspio da zabilježi pobjedu. Nakon Olimpica i Borca, koji su odnijeli po bod iz Zenice, to je večeras uspjelo i igračima Veleža, koji su hrabrom igrom izvukli remi.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta nezanimljivo. Registrujemo tek pokušaje Dedića u 25 minuti, ali lopta odlazi preko gola, te šut Majkića, kojeg Adilović sigurno brani.

Drugo poluvrijeme Čelik je počeo igrati nešto konkretnije, te je uslijedilo i nekoliko prilika i šuteva. U 46' šut Baraća, a dvije minute iza toga odličan šut Lakičevića sa 30 metara, ali Oštraković brani oba ova udarca. U 68. minuti bilježimo šansu Kajkuta, ali ga je opet zaustavio Oštraković. Najbolju šansu na utakmici imao je Velež u 78 minuti. Ramović prodire kroz sredinu kaznenog prostora, izlazi sam ispred Adilovića, ali nije bio dovoljno koncetrisan, te šutira preko gola iz dobre pozicije. Tokom cijele utakmice odličnu atmosferu na stadionu je pravila organizovana grupa od nekoliko stotina popularnih Robijaša na jugu Bilinog polja.

Nakon utakmice Vlado Jagodić je izjavio: ''Nešto ne štima u realizaciji. Rekao sam na poluvremenu da se Velež dobro postavio, te da smo napravili pritisak negdje na polovini drugog poluvremena, ali tad nismo uspjeli zabiti. Čestitam treneru Veleža, a meni ostaju glavobolje pred susret sa Sarajevom na Koševu. Ne mogu biti zadovoljan sa remijem, ali opet sve čestitke Veležu''. U petom kolu prvenstva, Čelik gostuje kod ekipe Sarajeva, a Velež je domaćin sarajevskom Olimpicu