Printaj ovu stranu
subota, 03 Avgust 2013 20:34

Zeničanka prvakinja svijeta

Ena Oruč, 13-godišnja Zeničanka postala je juniorska prvakinja svijeta u taekwondou u kategoriji preko 50 kilograma. Ova djevojka koja je poniklla Akademiji "Jale” u Zenici, gdje je trenirala pet godina, a potom na poziv Ibrahima Kolje prešla u Taekwondo Klub Sarajevo, naslov najbolje je osvojila na Svjetskom prvenstvu u Londonu (Engleska) koje se održava od 1. do 4. avgusta.

Prvo zvanično međunarodno takmičenje kao članica novog kluba imala je u Sloveniji, gdje je nagovijestila svoj potencijal osvojivši dvije zlatne medalje u kategoriji kadetkinja i juniorki. Nove uspjehe, tj. nove medalje Eni je donio Svjetski kup u Hrvatskoj, tačnije u Novigradu (Istra) gdje je osvojila zlato. Nakon toga najsjajnija odličja osvajala je u Budimpešti (Mađarska), Slavonskom Brodu, Vrhpolju, Zagrebu, Doboju, Prnjavoru...