28 Mart 2024
ponedjeljak, 29 Juli 2013 22:25

Pobjeda veterana Čelika

Veterani Čelika su pobjednici tradicionalnog veteranskog turnira u Bosanskom Novom, kojim je  ujedno proslavljena 40 godina postojanja domaćina KK Novi Grad . Učestvovale ekipe KK Novog Grada, KK Prijedora, KK Igokea i KK Čelik.

U polufinalu KK Čelik savladao ekipu Prijedora rezultatom 68:43, a u finalu koje bilo veoma uzbudljivo sve do zadnjih minuta posljednje četvrtine kad su utakmicu igrači KK Čelika okrenuli u svoju korist i slavili rezultatom 44:33, najefikasniji kod pobjednika je bio Hodžić 19 i Jovanović 10.

Ovom pobjedom su veterani KK Čelika prekinuli dugogodišnji pobjednički niz Igokee. Za Čelik su nastupili:  Mirsad Alagić, Amir Horić, Nedžad Hodžić, Feđa Jovanović, Džafer Dautbegović, Jasmin Gradašćević, Esad Bečić, Senad Muslić, Slaven Makivić, Kemal Alihodžić, Goran Bulajić, Edin Selman.