Printaj ovu stranu
ponedjeljak, 15 Juli 2013 20:27

Rukomet:Švedska-Egipat 34:21

U Areni Zenica završena je prva utakmica 2. kola D grupe 19. Svjetskog juniorskog prvenstva u rukometu, između reprezentacija Švedske i Egipta,u prisustvu oko 600 gledalaca. Pobjedila je, očekivano, Švedska visokim rezultatom  34.21 (16:8). Već nakon prvog poluvremena favorizovani Šveđani imaju prednost od 8 golova (16:8). Oni odlično otvaraju utakmicu i stiču prednost od 3:0, koju stalno povećavaju do kraja poluvremena na + 8 golova.

U drugom poluvremenu, Šveđani su, u nekoliko navrata, imali prednost i od + 13 golova, koje su do kraja i sačuvali, do konačnih 34:21. Nakon prva dva kola Šveđani imaju dvije pobjede i 4 boda, dok Egipćani imaju jedan remi, jedan poraz i jedan veliki bod, osvojen juče u meču protiv favorizovane Španije (28:28).

Za danas, u ovoj grupi, na rasporedu su još dvije utakmice i to:

Čile – Španija u 18,30 sati i

Kuvajt – Brazil u 21 sat.

Sutra je slobodan dan na SP u sva četiri grada (Sarajevo, Zenica, Banja Luka, Ljubuški), a prvenstvo se nastavlja u srijedu 17.07.2013.god. u standardnim terminima za utakmice (16, 18,30 i 21 sat).