Printaj ovu stranu
nedjelja, 14 Juli 2013 23:25

Rezime prvog dana SP-a

Na Svjetskom rukometnom juniorskom prvenstvu, koje je danas počelo Sarajevu, Banjoj Luci, Zenici i Ljubuškom, odigrano je 1. kolo.  Svjetsko juniorsko prvenstvo u rukometu

1.kolo: Bosna i Hercegovina-Južna Koreja 26-26 Naše momke sutra očekuje meč protiv Mađarske.  Prije susreta BiH - Južna Koreja u Zetri je obavljena ceremonija svačanog otvaranja prvenstva. BiH u ponedjeljak igra protiv Mađarske, također u Zetri s početkom u 21 sat, a ulaz i na ovu utakmicu je besplatan.  Fotose iz zeničke Arene priredio Ekrem Imamović.

Rezime 1.dana juniorskog SP u rukometu-Grupa D

U zeničkoj gradskoj Areni, prvog dana su odigrane  tri utakmice 1. kola D grupe 19. juniorskog Svjetskog prvenstva u rukometu. Postignuti su rezultati:

Španija - Egipat  28:28 (13:16)

Švedska - Kuvajt  30:20 (11:13)

Brazil - Čile 25:21

Nakon prvog kola, u grupi D, po dva boda imaju Švedska i Brazil, a po jedan bod Španija i Egipat. Bez bodova su Kuvajt i Čile. U svim dvoranama, gdje se igraju utakmice, postavljena je specijalna podloga za igranje rukometnih utakmica. Svi sportski objekti su tehnički i informatički u potpunosti opremljeni i zadovaljavaju najveće kriterije Međunarodne rukometne federacije -IHF. Zenička Arena je samo potvrdila extra uslove za održavanje najvećih sportskih priredbi.

Inače, u prvoj današnjoj utakmici između Španije i Egipta viđen je odličan rukomet. Utakmica je završena neriješeno u dramatičnom finišu. Španci su bili veliki favoriti, ali nisu došli do očekivane pobjede. Egipćani su imali najveće vođstvo od 3 gola (3x) u prvom poluvremenu, dok su Španci u drugom poluvremenu imali vođstvo od 4 gola (2x). Egipćani su izjednačili nekoliko sekundi prije kraja utakmice, u zadnjem napadu, za koji im je ostalo oko 25 sec. Na ovoj utakmici, bilo je prisutno oko 1.000 gledalaca.

U drugoj utakmici, rutinska pobjeda Švedske nad Kuvajtom. Pobjeda je ostvarena u drugom poluvremenu, nakon što su Kuvajćani, prvo poluvrijeme dobili sa 13:11. Ovu utakmicu je posmatralo nekoliko stotina gledalaca.

U zadnjoj utakmici u Areni, Brazil je pobjedio Čile sa 25:21. Na ovoj utakmici je bio nešto manji broj gledalaca, od prethodne. Razumljivo, jer je u isto terminu igrala utakmica C grupe, u Sarajevu, između BiH i Južne Koreje (26:26), a utakmicu je prenosila BHT-1.