subota, 25 Maj 2013 20:41

RK Čelik je večeras bio bolji od Izviđača u Areni 29:26, poluvrijeme 13:13. Uskoro detaljan izvještaj. POGLEDAJTE foto galeriju Jasmina Blicka Hadžića.

7. KOLO RUKOMETNE PREMIJER LIGE BiH. Velika pobjeda RK Čelik u derbiju. RK ČELIK – HRK IZVIĐAČ  29:26

Gradska ARENA u Zenici; Početak: u 19:00 sati; Gledalaca: oko 500 ; Sudije: Kamberović Senad i Šabić Mevludn; delegat Delhunija Srećko;

KLIKNI DA VIDIŠ GALERIJU

U sedmom kolu doigravanja (drugo kolo drugog dijela) Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu za prvaka BiH, Liga 6, za sezonu 2012/2013., večeras su u Zenici igrali su RK Čelik Zenica i  HRK Izviđač iz Ljubuškog. Pobjedili su, zasluženo, domaći rukometaši. Rezultat: Čelik – Izviđač 29:26 (13:13);

Sastav RKČelik: Aldin Begagić, Davor Kadić, Eduard Martić, Elvis Brkić, Milan Ivančev, Nermin Bašić, Mirza Dervenčić, Dragan Starčević, Haso Ćosić,  Jasmin Beganović, Milan Duvnjak, Edin Gušić,  Edvin Begović, Amar Kobilica, Alihodžić Harun, Dervišević Rešad. (Trener: Zdenko Antović);

Sastav HRK Izviđač: Jarak, Grbavac, Zeljić, Bošnjak, Manduć, Pavlak, Boto, Prskalo, Boras, Šarac, Ereš, Ševo, Hrstić, Vidović. (Trener: Mladen Škorput);

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić (7), Elvis Brkić, Aldin Begagić i Nermin Bašić po 4 gola;

Najefikasniji kod Izviđača: Vidović (6), Boras (5) i Zeljić (4) gola;

Sedmerci za Čelik: 2 (5);  Sedmerci za Izviđač: 2 (2);

Isključenja: Čelik (8' ) i Izviđač (6' );

Odbrane golmana: Dragan Starčević (Čelik) 19 odbrana, Mario Prskalo (Izviđač) 15 odbrana;

U četvrtoj utakmici pred svojom publikom, u doigravanju Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu za prvaka BiH, Liga 6, rukometaši Čelika uspjeli su da se ravanširaju za poraz u Ljubuškom u drugom kolu doigravanja za prvaka BiH, trostrukom prvaku BiH, Izviđaču. Uzgred da kažemo da su Ljubušaci u prošlom kolu, kod kuće, nanijeli prvi poraz lideru na tabeli, banjalučkom Borcu. Pobjeda Čelika je zaslužena i ostvarena je nakon velike borbe tokom cijele utakmice.

Kretanje rezultata:

Nakon rezultata 3:3, gosti odlaze na tri gola prednosti (3:6) i prednost od 2 do tri gola drže do rezultata 7:10. Nakon toga Čelik pojačava tempo i sa četiri uzastopna gola preokreće rezultat na 11:10. Do poluvremena gosti uspjevaju da uhvate priključak i na odmor se odlazi pri rezultatu 13:13. Treba napomenuti da domaći nisu iskoristili dva sedmerca u prvom poluvremenu i jedan u drugom (odbrana golmana gostiju Prskala).

U drugo poluvrijeme domaći ulaze mnogo odlučnije i ponovo stiču rezultatsku prednost od jednog gola u nekoliko navrata. Gosti uspjevaju još samo nekoliko puta da steknu minimalnu prednost do 45. minute. U 52. minuti domaći prvi put imaju prednost od dva gola (23:21), a zatim, u nekoliko navrata i tri gola prednosti (24:21), (25:22), (26:23), (27:24) i na kraju 29:26. Domaći su, dakle, rutinski privelu utakmicu i zasluženo savladali odličnu, mladu i poletnu ekipu Izviđača. U drugom poluvrememu posebno se istakao golman domaćih sa dosta odbrana (ukupno na utakmici 19 odbrana).

U izjavi na kraju utakmice, trener gostiju, Mladen Škorput je čestitao Čeliku na pobjedi i bio je zadovoljan suđenjem sudijskog para. Trener domaćih, Zdenko Antović, se žali na umor u ekipi nakon 38 odigranih utakmica i ističe prednost ekipa koje dolaze iz SEHA lige (Sloga, Borac i Izviđač), jer su te ekipe odigrale puno manje utakmica od ekipa koje su igrale ligaške utakmice. Za narednu utakmicu u Živinicama protiv Konjuha kaže da će imati dva protivnika protiv sebe (gostujući teren i frenetičnu publiku Konjuha).

U narednom, 8. kolu zenički RK Čelik gostuje Konjuhu iz Živinica (srijeda 29.maj), kojeg je pobjedio u Zenici u trećem kolu sa 28:24.