19 April 2024
srijeda, 08 Maj 2013 00:55

BH Start - Play Off 61:63

DRUGI PORAZ KK BH START ZENICA. - 8. KOLO A1 KOŠARKAŠKE LIGE ZA ŽENE. KK BH START – ŽKK PLAY OFF 61:63 Sportska dvorana Bilmišće u Zenici. ; Početak u 20:00 sati. Gledalaca: oko 50; Uokviru osmog kola A1 košarkaške lige za žene, sinoć su u Zenici, u sportskoj dvorani na Bilmišću, igrale domaće košarkašice BH Start i vodeća ekipa na tabeli ŽKK Play Off iz Sarajeva. Pobjedile su gošće iz Sarajeva, koje su, ovom pobjedom, obezbjedile prvo mjesto na tabeli A1 lige i plasirale se u prvenstvo BiH.

Rezultat: KK BH Start – ŽKK Play Off  61:63  (17:16), (12:15), (13:06), (19:26);

Sastav KK BH Start: Ćorović 27, Jaganjac 3, Kahrić, Heljić, Adžemović, Nizamić, Hajder, Kovačević 25, Brkić,  Pripoljac, Mehanović 6, Solo  (cap.). (Trener: Mahir Solo; Pomoćni trener: Omerčević Almir);

Sastav ŽKK Play Off: Šošić, Mujović 9,(cap), Curović 9, Ganilović 13, Kovačević 13, Tiganj, Sinančević, Kasapović, Đapo 19. (Trener: Goran Lojo; pom. trener: Kulelija Bilal);

Najefikasnije kod KK BH Start su bile: Anida Ćorović (27) i Nedžla Kovačević (25) poena.

Najefikasnija kod ŽKK Play Off: Đapo (19), te Ganilović i Kovačević po 13 poena.

Nažalost, mlade košarkašice zeničkog BH Starta su i drugi put poražene od ekipe Play Off iz Sarajeva. Na ovom derbi susretu vođena je ravnopravna borba. Nakon dvije četvrtine rezultat je bio 29:31 u korist gošći. Treću četvrtinu dobijaju domaće košarkašice sa 13:06 i rezultat tada iznosi 42:37 za domaće. U zadnjoj četvrtini presudilo je veće iskustvo i sreća gošći iz Sarajeva, jer su trojkom u zadnjim sekundama preokrenule rezultat sa 61:60, na 61:63 u svoju korist. O suđenju na ovoj utakmici neka kažu stručni ljudi, koji su kompetentni za to, ali čini se, da se nisu najbolje snašli na ovoj utakmici. Košarkašice zeničkog BH Start-a i Bugojna nisu još odigrali susret iz 7. kola, koji se treba igrati u Bugojnu, ali koji je odgođen na zahtjev Bugojna, do daljnjeg. Mladim košarkašicama KK BH Start, ponovo, želimo mnogo uspjeha u daljoj karijeri. i dobre rezultate u takmičenjima.