utorak, 23 April 2013 22:38

Zeničanke bolje od Sarajki

8. KOLO LIGE ZA PRVAKA BIH. DRUGA POBJEDA ZENIČANKI U LIGI 6 ZA PRVAKA BiH (+27). KŽK ČELIK – ŽKK ŽELJEZNIČAR 83:56 Gradska ARENA u Zenici. Gledalaca: oko 30 (trideset) Uokviru osmog kola Lige za prvaka BiH, večeras su u Zenici igrale košarkašice KŽK Čelik i ŽKK Željezničar iz Sarajeva. Pobjedile su domaće košarkašice, KŽK Čelik.

Rezultat: Čelik – Željezničar  83:56 (25:10), (21:04), (20:18), (17:24);

ČELIK: D. Jefić, Aleksandra Vujović12, Dženita Novi 4, Aida Kalušić 10, Ivona Jerković 14, Živana Janković 12, Nataša Mikić 17, Nikolina Popović 10, Sedina Pašić 4, Lejla Hadžijalić. (Trener: Nikolina Grabovac);

ŽELJEZNIČAR: J. Stošić 10, N. Babić 2, D. Prćić 17, J. Čulafić 13, A. Ćato 2, B. Tekać, H. Međedović, S. Pehilj, A. Bečirević 2, N. Džebo 10. (Trener: Vesna Bajkuša).

Najefikasnije kod Čelika su bile: Nataša Mikić (17), Ivona Jerković (14), te Živana Janković i Aleksandra Vujović po 12 poena.

Kod Željezničara, najefikasnije: Prćić (17) i Čulafić (13) poena.

Potpuno zaslužena pobjeda košarkašica KŽK Čelik. Već nakon prve četvrtine, domaće košarkašice su imale prednost od 15 poena (25:10), a na poluvremenu, nedostižnih 32 poena (46:14). Do kraja utakmice, domaće košarkašice su, uglavnom, održavale stečenu prednost, koja je nakraju iznosila + 27 poena (83:56) i tako su se, sa kamatama, revanširale Željezničaru za poraz u Sarajevu od 67:60. I pored svih događanja u KŽK Čelik, neshvatljivo mala je bila  posjeta ovoj utakmici, možda i najmanja u istoriji kluba, iako je gostovao bivši šampion BiH.  Nakon iznenađujućeg poraza Jedinstva BHT u Banjaluci od fenjeraša Borca ZO, ekipa Mladog Krajišnika je, gotovo sigurno, osigurala novu titulu šampiona BiH.