srijeda, 17 April 2013 22:34

Banjalučanke bolje od Zeničanki

Danas je u Zenici odigrana četvrtfinalna utakmica nogometnog KUP-a BiH za žene između zeničkog  ŽNK Čelik i ŽFK Banja Luka.  Rezultat: ŽNK Čelik – ŽFK Banja Luka  1:3 (0:0).

Igrano je na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom podlogom, pred oko 100-tinjak gledalaca.

Gošće iz Banja Luke su povele u 53. minuti iz jedanaesterca, da bi vođstvo povećale u 60. minuti na 0:2. To je bio i kraj nadanja za domaće igračice, koje su nastupile bez dvije standardne igračice. Završeno je rezultatom 1:3 i banjalučanke su se, ovom pobjedom, plasirale u polufinale KUP-a, gdje ih čeka pobjednik iz susreta ŽNK „SFK 2000"- ŽNK  „Salt City" Tuzla. Zeničke nogometašice i prošle godine su igrale protiv Banjalučanki, ali u polufinalu KUP-a BiH, gdje su, također, bile poražene sa 0:2.

Polufinalni susreti KUP-a BiH za žene biće odigrani 24. aprila 2013. god. u 17:00 sati. Narednu utakmicu u prvenstvu ekipa ŽNK Čelika igra protiv ekipe ŽNK GRADINA iz Srebrenika tj 7. kolo lige za žene F BiH, nedjelja u 14:00 sati na Kamberovića polju.