20 April 2024
ponedjeljak, 01 April 2013 00:04

Težak poraz: Nets-Gradina 43:90

17. KOLO A-2 KOŠARKAŠKE LIGE, GRUPA SJEVER. VISOK PORAZ ZENIČKOG KK NETS OD KK GRADINA (-47). - KK NETS – KK GRADINA-Tešanj  43:90

Zenica, 31.mart 2013.god. Gradska ARENA u Zenici; Početak u 20:45 sati; Gledalaca: oko 50; Uokviru 17., pretposljednjeg, kola  A-2 košarkaške lige, grupa Sjever, za sezonu 2012/2013, zenički KK Nets je bio domaćin ekipi KK Gradina iz Tešnja, koja zauzima treće mjesto na tabeli. U jednom od derbija 17. kola, pobjedu je zabilježila gostujuća ekipa iz Tešnja, KK Gradina. Rezultat: Nets – Gradina 43:90  (6:24), (5:22), (14:20), (18:24);

Sastav KK Nets: Arnaut 4, Fejzagić 8, Bambur 7, Bešlić 6, Pašalić 2, Porča 8, Zahirović, Fejzić 4, Karić 4, Bečirević. (Trener: Armel Mujaković, pomoćni trener: Almir Hamzić). Mladi košarkaši domaćeg KK Nets, čije su godine starosti od 14-18, odigrali su neshvatljivo slabo ovu utakmicu protiv iskusne i uigrane ekipe KK Gradina iz Tešnja, koja je ovom pobjedom potvrdila visok plasman u prvenstvu. Istina, u timu Netsa nedostajao je njihov ponajbolji igrač, centar Dino Alić, koji je u protekla dva dana nastupao za juniorsku ekipu OKK Čelik na federalnom prvenstvu u Zenici.

Nakon prve četvrtine sve je bilo riješeno, jer su gosti istu dobili sa 24:6. I u drugoj četvrtini agonija domaćih košarkaša je nastavljena, pa su gosti dobili i ovu četvrtinu sa 22:5. U trećoj i četvrtoj četvrtini domaći su odigrali nešto bolje, ali to nije bilo dovoljno da se stigne ogromna prednost koju su gosti stekli na polovini utakmice (46:11). Igrač gostiju sa brojem devet (Maid), postigao je 39 poena, zamalo kao cijela ekipa Netsa (ukupno 43 poena).

KK Nets sada ima skor pobjeda i poraza 6/11 i 23 boda. U zadnjem, 18. kolu KK Nets ide u goste vodećoj ekipi na tabeli, Bihaću.