19 April 2024
petak, 22 Mart 2013 22:25

Foto-video:BIH-Grčka 3:1

Zmajevi su pokorili Grke. Kako je to večeras izgledalo na Bilinom polju i oko njega, pogledajte u foto galeriji Jasmina Blicka Hadžića.

Golovima Vedada Ibiševića i Edina Džeke (2) reprezentacija BIH pokorila je ekipu Grčke. Tokom posljednjih 48 sati na našem Portalu i Facebook stranici mogli ste pratiti stotine fotografija  i video zapisa sa i oko Bilinog. Pogledajte finalnu foto galeriju večeras sa Bilinog, slavlje Zmajeva i navijača. (Gol za Grke dao Gekas za 3:1 u 93.minuti)

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

pogledajte video odlaska Zmajeva na stadion

navijanje na Kamberovića mostu

video i foto u 17 sati

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u 5. kolu G-grupe kvalifikacija za svjetsko pvenstvo  večeras je u Zenici pobijedila Grčku sa 3:1 (2:0).

Na sadionu Bilino polje, pred oko 12.000 gledalaca,  strijelci za BIH bili su  Edin Džeko u  29. i 52. i Vedad Ibišević u 36. minuti, dok je u samom finišu rezultat smanjo Gekas u 90. minuti.

U dosadašnjih sedam susreta protiv Grčke ovo je prva pobjeda  bh. reprezentacije koja je širom otvorila vrata našoj selekciji ka prvom nastupu na svjetskom  prvenstvu,  2014. godine u  Brazilu.

Sa četiri pobjede i jednim nerješeniim rezultatom ekipa  BIH izdvojila se na čelu G-grupe sa 13 bodova, druga je Grčka sa 10, a treća  Slovačka sa osam bodova.

Naredni susret nogometaši BiH igraju 7.  juna na gostovanju protiv Latvije, a do kraja kvalifikacija još će igrati četiri susreta - dvomeč sa Slovačkom (6. i 10. septembra), zatim dočekuju Lihtenštajn (15. oktobra)  i na kraju gostuju protiv Litvanije (15. oktobra).

Rezultati 5. kola G-grupe kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2014. u Brazilu:

Bosna i Hercegovina - Grčka 3:1
Slovačka - Litvanija 1:1
Lihtenštajn - Latvija 1:1

1. BiH                            5 4 1 0 18:3 13
2. Grčka                        5 3 1 1 6:4 10
2. Slovačka                   5 2 2 1  6:4 8
4. Litvanija                    5 1 2 2  4:7  5
5. Latvija                       5 1 1 3  6:9  4