24 April 2024
nedjelja, 24 Februar 2013 17:19

Video-foto:OK Zenica-Jedinstvo

Nakon pauze od dva mjeseca, ovog vikenda, 12. kolom, nastavljena je odbojkaška Superliga Federacije BiH.  Danas je u sali Prve gimnazije, pred oko 100-tinjak gledalaca, odigrana derbi utakmica 12. kola Superlige FBiH u kojoj su se sastali Odbojkaški klub “Zenica” i Odbojkaški klub "Jedinstvo" iz Tuzle. Rezultat: OK "Zenica" – OK "Jedinstvo" 3:1 (100:88) – (25:21); (25:21); (25:27); (25:19) ;

Sastav Odbojkaškog kluba “Zenica”: Rijad Delić, Amir Brakmić, Eduard Miletić, Damjan Bošnjak, Dario Ostojić, Belmin Gračić,  Vedran Krišto, Bojan Alić (libero), , Muhamed Dizdarević. Medin Mujkić, Ajdin Garanović. (Trener Odbojkaškog kluba “Zenica” je Eduard Miletić).

Odbojkaši Zenice, pojačani sa trojicom starijih igrača (Brakmić, Delić, Miletić), pobjedili su, zasluženo, u derbiju začelja, vrlodobri sastav tuzlanskog Jedinstva, rezultatom 3:1.

Prva dva seta domaći su rutinski dobili sa po 25:21. U trećem setu, Zeničani su stalno vodili od jednog do četiri poena, ali su i ispustili tri set-meč lopte, pa su gosti riješili ovaj set sa 25:27. Tako se "otišlo" u četvrti set. Četvrti set domaći odbojkaši su odigrali fantastično i imali su stalno prednost, koja je, u nekoliko navrata, iznosila i šest poena, sa kolikom prednošću je i završen ovaj set (25:19).

okzenjed01

Nakon ove pobjede, odbojkaši Zenice su sustigli na tabeli tuzlansko Jedinstvo i sada imaju sedam bodova.U narednom, 13.kolu, odbojkaši Zenice su slobodni (zbog odustajanja ekipe Mostara), dok su u 14. kolu domaćini sarajevskoj Bosni (09./10.marta 2013.).