subota, 23 Februar 2013 21:59

Foto galerija: Čelik-Mladi Krajišnik

PORAZ KOŠARKAŠICA ČELIKA. - 22. KOLO MEĐUNARODNE ADRIATIC LIGE. ČELIK – MLADI KRAJIŠNIK  63:66 - Gradska ARENA u Zenici. Gledalaca: oko 200 - Sudije: Kunosić Damir (Tuzla), Karović Ernad (Zenica), Bilić Ivan (Zenica); Delegat: Marković Zoran. U 22. (zadnjem) kolu Adriatica MŽRKL, za sezonu 2012/2013, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Mladog  Krajišnika iz Banja Luke. Pobjedila je, očekivano, ali veoma teško, ekipa Mladog Krajišnika. Rezultat: Čelik – Mladi Krajišnik  63:66  (18:21), (15:16), (24:18), (6:11).

Sastav KŽK Čelik: Akvić Melisa, Jeftić Dajana, Vujović Aleksandra, Hadžialić Lejla, Janković Živana, Popović Nikolina, Mikić Nataša, Pašić Sedina. (trener: Nikolina Grabovac).

Sastav ŽKK Mladi Krajišnik: Vasilić, Delić Anđela., Trebovac, Delić Nikolina, Borić Simona, Velinović, Žakula,  Raković, Osterman, Marković, Borić Sara, Vrančić. (Trener: Zoran Mikeš).

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU IZ ARENE

Najefikasnije kod Čelika su bile: Mikić Nataša (23), Popović Nikolina (12), Janković Živana (11), Vujović Aleksandra (10) poena.

Kod Mladog Krajišnika, najefikasnije: Velinović, double-double učinak(17 poena + 12 skokova), Vrančić (13), Raković (10) poena.

Pobjeda košarkašica Mladog Krajišnika izvojevana je veoma teško. Desetkovana ekipa Čelika i sa ovakvim skračenim rosterom, bila je blizu da napravi iznenađenje.  Gošće iz B. Luke su bolje otvorile utakmicu i povele sa 0:8, ali su košarkašice Čelika uspjele da stignu ovo vođstvo i da, čak, povedu sa 16:14. Prva četvrtina je, ipak, završena vođstvom M.Krajišnika (18:21). U drugoj četvrtini igralo se koš za koš, ali su gošće i ovu četvrtinu rješile vođstvom (15:16). Treća četvrtina je donijela izvrsnu igru domaćih košarkašica, te su u nekoliko navrata imala vođstvo od 6 poena (55:49), (57:51). Ovu četvrtinu su dobile domaće košarkašise sa 24:18. U zadnjoj četvrtini, košarkašicama Čelika je ponestalo snage, što su gošće iskoristile i zabilježile pobjedu. Ipak, kompletna ekipa Mladog Krajišnika bila je prevelik "zalogaj" za "krnji" tim košarkašica Čelika, koje su pružile

dostojan otpor favorizovanim gošćama iz Banjaluke.

Ovom pobjedom Mladi Krajišnik je osvojio peto, a Čelik šesto mjesto u međunarodnoj regionalnoj Adriatica ligi (MŽRKL), za sezonu 2012./2013.godinu. U Final four za prvaka regionalne lige plasirali su se: Partizan Galenika (svih 20 pobjeda, bez poraza u ligi), Radivoj Korać, Vojvodina i Peac Pecs). Domaćin finalnog turnira je Vojvodina iz Novog Sada (Srbija). Do kraja sezone ostalo je da se odigra još jedna utakmica iz 21.kola i to: Vršac-Peac Pecs, 27.02.2013.god. Nakon regionalne, 9. marta, starta Liga 6 za prvaka BIH, koja završava u maju, dok je završni turnirKUP-a, 30. marta. U oba takmičenjima košarkašice Čelika brane titule pobjednika. Zbog veoma teške situacije u kojoj se našao

zenički ligaš, u ovom trenutku teško je govoriti o ambicijama.