29 Mart 2024
srijeda, 19 Decembar 2012 21:49

A-1 LIGA U KOŠARCI ZA MUŠKARCE – 10. KOLO. OKK ČELIK POBJEDIO U ŽEPČU NAKON DVA PRODUŽETKA (+2). KK ORLOVIK – OKK ČELIK 96:98; (70:70); (89:89);

Sportska dvorana KŠC "DON BOSKO". Gledalaca: oko 150 - U odgođenoj utakmici iz 10.kola A-1 košarkaške lige za muškarce, večeras su, u Žepču, igrali domaći KK Orlovik i zenički OKK Čelik. Nakon dva produžetka od po pet minuta, pobjedili su gosti iz Zenice. Rezultat: Orlovik – Čelik 96:98; (83-83); (89:89); - (22:19), (13:17), (14:27), (34:20); - (6:6), (7:9); Sastav OKK Čelik: Nebojša Anđelić, Ahmed Malkoć, Eldar Merdanović, Dino Begagić,  Ernad Dizdar, Esnaf Durmić, Ermin Suljić, Kenan Arnaut, D. Kolak, A. Ibrahimkadić (Trener : Nedžad Hodžić).

orlocel0

U prvom poluvremenu igralo se, uglavnom, koš za koš i nijedna ekipa nije imala veću prednost od 3 poena. Na poluvremenu je bilo 35:36 za Čelik. Sredinom treće četvrtine, Čelik pravi osjetljivu prednost od +14 poena, u nekoliko navrata (43:57), (45:59), (47:61), (49:63) i ovim zadnjim rezultatom je okončana treća četvrtina utakmice. Na početku zadnje četvrtine dolazi do velikog pada u igri Čelika, što koriste domaći igrači i uz frenetično navijanje prave 12:0, a Čelik postiže prve poene u ovoj četvrtini, tek nakon 3 minute i 10 sekundi igre. Žepčaci stižu, nakon dužeg vremena, i do vođstva (72:70), na 5' do kraja. Do kraja utakmice, ekipe se, nekoliko puta smjenjuju u vođstvu, a prednost Čelika od 3 poena, Žepčaci anuliraju trojkom na 3,8 sekundi do kraja. U preostale 3,8 sekunde, Čelik ne uspjeva postići koš i utakmica je završena rezultatom 83:83.

U prvom produžetku od 5', ekipe su postigle po 6 poena (89:89) i igrao se drugi produžetak.

Drugi produžetak bolje su otvorili Žepčaci, te tri puta imaju prednost od 4 poena (93:89), (94:90), (96:92), ali ovu prednost smanjuje trojkom Suljić, a Begagić sa 2 poena i preokreće rezultat u korist Čelika (96:97). Pobjedu ovjerava Begagić pogodivši jedno slobodno bacanje (96:98), na 15,8 sekundi do kraja utakmice.

Žepčaci više nisu imali snage da, u posljednjim sekundama utakmice, naprave novi podvig i utakmica je završena rezultatom 96:98 u korist gostiju iz Zenice.

I u ovoj utakmici, Čelik je nastupio oslabljen. Naime, nakon dužeg odsustvovanja Čelikovog centra, Adema Pezera, povređenog Davuda Mehtića, nedostajao je i bolesni Amar Merdanović, te je u ekipu "uskočio" mlađahni Ahmed Malkoć. Dobru partiju su pružili Ermin Suljić, Dino Begagić, Eldar Merdanović i Nebojša Anđelić (izašao nakon pete lične greške u 37' utakmice). I ostali igrači su se trudili i pružili igru prema svojim mogučnostima i datoj minutaži na terenu.

Ovom pobjedom, u kantonalnom derbiju, OKK Čelik je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza i veliki je podstrek za narednu utakmicu protiv tuzlanskog KK Studenta, narednog vikenda u 11.kolu A-1 lige.