subota, 08 Decembar 2012 22:05

OKK Čelik - Brčko 83:85

Košarkaši OKK Čelik poraženi su večeras od Brčkog, u A1 ligi Federacije. Iako su vodili i 23 razlike, na kraju su poraženi 83:85

POGLEDAJTE OVDJE galeriju fotosa Jasmina Hadžića

A-1 KOŠARKAŠKA LIGA FBiH – 9.KOLO PORAZ OKK ČELIK U DERBIJU KOLA - OKK ČELIK – KK BRČKO DISTRIKT 83:85

Zenica, 08.12.2012.god. - Gradska ARENA u Zenici Početak u 19:30 sati Gledalaca: oko 150

Uokviru 9. kola A-1 košarkaške lige, sezona 2012/2013, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Brčko Distrikta. Rezultat: Čelik – Brčko Distrikt 83:85 (30:18), (21:26), (21:22), (11:29).

Sastav OKK Čelik: Nebojša Anđelić, Amar Merdanović, Eldar Merdanović, Dino Begagić, Ernad Dizdar, Esnaf Durmić, Ermin Suljić, D. Kolak, Kenan Arnaut. (Trener : Nedžad Hodžić).

Sastav KK Brčko Distrikta: Nešić, Josić, Mikić, Božić, Ahmetbašić, Šarenac, Vidaković, Guzonjić, Islamović, Mujić, Karamović. (Trener: Azur Hadžović)

Najefikasniji kod Čelika su bili: N. Anđelić (26), E. Merdanović (23), D. Begagić (17), E. Suljić (14) poena.

Kod Brčko Distrikta, najviše poena su postigli: Guzonjić (28), Islamović (24) i Nešić (16) poena.

U jednom od derbija kola, iskusna ekipa Brčko Distrikta pobjedila je ekipu Čelika u gradskoj Areni u Zenici.. Presudilo je, iskustvo, "duža klupa", pa i uigranost gostujuće ekipe.
Ionako kratak roster domaće ekipe je, pred ovu utakmicu, još skračen, jer se na treningu povrijedio vrlodobri Davud Mehtić, koji je večeras nedostajao za veću rotaciju u ekipi.
Šta reči o utakmici u kojoj je domaći tim vodio, gotovo, cijelu utakmicu. Gosti prvi put izjednačuju na dvije minute i 41 sekundu, na 77:77, a prvo vođstvo na utakmici postižu na 28 sekundi prije kraja utakmice i to trojkom Islamovića (79:82), koje uspješno čuvaju do kraja (83:85).
Domaći odlično otvaraju utakmicu i vode sa 10:0, te prvu četvrtinu završavaju sa 30:18. U drugoj četvrtini, domaći imaju i največu prednost na utakmici +21 (41:20), i drugu četvrtinu, takođe, dobijaju sa 21:16, tj. poluvrijeme završavaju sa 51:34. Početak kraja za domaće počinje sa petom ličnom, odličnog, Dine Begagića u 30.minuti i takođe, petom ličnom, odličnog, Eldara Merdanovića u 32. minuti. Nakon izlaska dvojice ponajboljih igrača Čelika, gosti koriste prednosti nad neiskusnom ekipom domaćih, te zadnju četvrtinu dobijaju sa 29:11, što je bilo dovoljno za gostujuću pobjedu Brčko Distrikta u jednom od derbija kola.

U narednom, desetom kolu, ekipa OKK Čelik ide u goste žepačkom Orloviku, dok je KK Brčko Distrikt domaćin mostarskom Sparsu.