srijeda, 24 Oktobar 2012 19:36

Fudbaleri zeničkog Čelika s 1:0 savladali su na gostovanju Rijeku iz Viteza i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine, ukupnom pobjedom od 3:0. U prvom poluvremenu gosti iz Zenice bili su bolji i prijetili, ali većih prilika nije bilo sve do 41. minute. Tada je Alen Dedić iz slobodnog udarca odlično šutirao, a golman domaćih krajnjim naporom reagovao i loptu poslao u prečku. Početkom drugog poluvremena (58. minuta) domaći igrači ostali su sa desetoricom na terenu, jer je Pavlović oštro uklizao Dediću i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Treba istaknuti da se nakon ovoga duela Dedić ozlijedio, tako da je umjesto njega ušao Travančić.

Nastavili su gosti prijetiti sa igračem više, što im se isplatilo tek u 80. minuti, kada je rezervista Travančić pogodio za konačnih 0:1, prelijepim udarcem iz slobodnog udarca s ivice kaznenog prostora. Za Čelik su nastupali:

Nurković, Huseinspahić, Čović, Jusić, Maletić, Horić, Nestorović (od 55. minute Mešanović), Bajraktarević ,Dedić (od 56. minute Travančić), Čolić i Božičić.