25 April 2024
nedjelja, 21 Oktobar 2012 21:29

OKK Čelik - Bošnjak 91:84

A-1 KOŠARKAŠKA LIGA FBiH – 2.KOLO POBJEDA OKK ČELIK U DERBIJU KOLA OKK ČELIK – KK BOŠNJAK 91:84 - Gradska ARENA u Zenici - Gledalaca: oko 350 - U utakmici 2. kola A-1 košarkaške lige, sezona 2012/2013, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Bošnjak iz Hadžića. Rezultat: Čelik – Bošnjak 91:84 (25:21), (21:29), (25:13), (20:21).

Sastav OKK Čelik: N. Anđelić , Am. Merdanović , Eldar Merdanović , D. Mehtić , A. Dedić , D. Begagić , Dž. Ćuranović , E. Dizdar, E. Durmić, A. Ibrahimkadić, E. Suljić. Kolak. (Trener : Haris Jahić).

Sastav KK Bošnjak: S. Damjanović , H. Hrgić, D. Mujan , M. Džafić , B. Jokanović , B.Forić , G. Dragović , E. Isić, A. Dizdar , E. Rešidović. (Trener Amir Rešidović).

Najefikasniji kod Čelika su bili: Eldar Merdanović (23), Dino Begagić (18), E.Suljić (16), N.Anđelić (13) poena. Kod Bošnjaka, najviše poena su postigli: S. Damjanović (27), G. Dragović (19), E. Rešidović (17) poena. Sasvim zaslužena pobjeda mladih košarkaša OKK Čelik u derbiju kola nad gostima iz Hadžića, ekipom Bošnjaka. Utakmica se "prelomila" u trećoj četvrtini, koju su puleni trenera Harisa Jahića dobili ubjedljivo, sa 25:13, što je bilo dovoljno da se do kraja sačuva ovo vođstvo iz treće četvrtine. U narednom, trećem kolu, ekipa OKK Čelik ide u goste Donjem Vakufu, dok KK Bošnjak igra kući sa ekipom Spars iz Mostara.