nedjelja, 16 Septembar 2012 19:03

Liga ZDK - Rudar-Vis 5:0

Kantonalna liga ZDK – 4.kolo - VISOKA POBJEDA RUDARA - FK RUDAR – NK VIS 5:0 - Stadion: Kamberovića polje- teren sa plastičnom podlogom - Gledalaca: oko 50 - Vrijeme: sunčano i prohladno - Glavni sudija: Emir Delić, A 1: Sanel Hasanović, A 2: Igor Popović. Delegat: Ferhad Šehić. Utakmicama 4. kola nastavljena je Kantonalna liga ZDK za sezonu 2012/2013. U Zenici, na Kamberovića polju, igrali su zenički FK Rudar i NK Vis iz Kosove kod Maglaja. Rezultat: Rudar – Vis 5:0 (4:0).

Strijelci: 1:0 (15'- Vernes Purić), 2:0 (17'- Amar Delić), 3:0 (30'- Amar Delić), 4:0 (43'- Alen Škoro), 5:0 ( 75'- Amar Delić).

Sastav Rudara: Avdić Vernes, Purić Vernes, Kubat Aldin, Šut Muhamed, Fazlić Adnan, Šabanović Vedad, Huseni Elvin, Salkić Benjamin, Delić Amar, Škoro Alen, Milanović Ivan. (Rezerve: Grbavac Danijel, Pašalić Nermin, Hekić Admir, Haseljić Emin, Aščerić Ahmed, Šarić Adnan, Džananović Ermin). Šef stručnog štaba: Bujak Armin, trener: Smriko Rusmir.

Ekipa Rudara je sasvim zasluženo visoko porazila goste iz Kosove, Vis. U drugom poluvremenu, Rudar nije iskoristio nekoliko šansi. Šsš Bujak je u drugom poluvremenu izvršio tri izmjene, tj. "odmarao" je neke prvotimce za Kup utakmicu, u narednu srijedu, protiv Radnika u Bijeljini (1/16 finala Kup-a BiH.).

Umjesto delegiranog glavnog sudije Azema Karića, utakmicu je sudio Emir Delić.