29 Mart 2024
subota, 18 Avgust 2012 22:07

BiH - Holandija 107-89

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket na gostovanju selekciju Holandije rezultatom 107:89 (26:24), (25:26), (39:14), (17:25)

Odlučujuća je bila treća četvrtina kada smo Holanđanima održali pravu lekciju iz košarke. Naša reprezentacija je, naprosto, protutnjala Holandijom i u ovom periodu samo ubacili fenomenalnih 39 poena (39:14). U posljednji period se ušlo vodstvom našeg tima od 26 razlike 90:64.

Završnih deset minuta poslužilo je samo za odmaranje Teletovića, Wrighta, Kikanovića. Priliku za igru su dobili košarkaši sa manjom minutažom, što su Holanđani iskoristili za smanjenje vodstva. Ipak, sigurnom igrom su izabranici Ace Petrovića mirno priveli susret kraju za drugu pobjedu u ovim kvalifikacijama.

Mirza Teletović je sa 33 poena predvodio naš tim, Nihad Đedović je dodao 28, dok su dvocifren učinak imali još i Dalibor Peršić sa 14, Zach Wright sa 13 i Elmedin Kikanović sa 11 poena.
Henk Norel je za Holandiju ubacio 17 poena.