25 April 2024
subota, 18 Avgust 2012 20:42

Minimalni poraz u Trebinju

Trebinje:18.08.2012.god.Stadion: Police - Glavni sudija: Emir Pilav (Sarajevo) -  U utakmici 3. kola Nogometnog prvenstva BH Telekom Premijer lige BiH za sezonu 2012/2013, danas su se, u Trebinju, sastali domaći FK Leotar i NK Čelik iz Zenice. Rezultat: Leotar - Čelik 1:0  (0:0). - Strijelac: Filipović u 86. minuti.

"Naš tim je imao podršku više od 100 Robijaša koji su stigli u Trebinje da podrže svoj tim". "Čelik puno bolji tim u prvom dijelu utakmice. Crno-crveni su preko Dedića i Božičića propustili dvije dobre prilike. Pred kraj prvog poluvremena zbog povrede teren je morao napustiti Dejan Božičić, a zamijenio ga je Meksud Čolić". "89' Bajraktarević propustio odličnu priliku".

ČELIK: Nurković, Čović, Maletić, Jusić, Horić, Barać, Dedić (Travančić), Bajraktarević, Nestorović (Bureković), Mešanović, Božičić (Čolić).  Rezerve: Hinović, Huseinspahić, Bureković, Travančić, Čolić.
Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić.

Šef stručnog štaba Vlado Jagodić početni sastav je odredio nakon treninga u Trebinju, a u timu nije bilo povrijeđenih Zorana Brkovića i Jasmina Smrike, kao i od ranije odsutnog Vlade Markovića, dok je u zadnji tren otpao i Elmir Kuduzović zbog povišene temperature i stomačnih problema.

Čelik i Leotar, u deset premijerligaških sezona, odigrali su 21 međusobnu utakmicu u kojima Tribinjci imaju bolji učinak sa jedanaest pobjeda, Čelik je slavio sedam puta, a tri susreta su završena bez pobjednika. Prije godinu dana Čelik je u Trebinju uspio ostati neporažen (0:0), što je uspio samo dva puta od 2002. godine.