Printaj ovu stranu
utorak, 14 Avgust 2012 21:14

MNL Nemila: Eki

Ekipa Eki prošlogodišnji vicešampioni sa nesto izmjenjenim sastavom i imenom ekipe,ovogodisnju ligu zavrsli su na sestoj poziciji i ponovo imaju priliku da se bore za prvaka regionalne MNL.Od prvih osam ekipa samo je Bistrica primila manje golova i to jedan manje,imaju drugi najslabiji napad u ligi,stara Nemila je dala od njih jedan gol manje.

Ekipa Eki je ukupno postigla 27 golova +3 gola koja su dobili sluzbenim rezultato,postizali su 2 gola po utakmici,primili su 19 golova ili 1.4 gola po utakmici.U 13 utakmica su samo tri puta postizali vise od 2 gola,u prvim poluvremenima su sedam puta odigrali bez datog gola,a cetiri puta bez primljenog gola.Napravili su ukupno 35 faulova koliko i Winnersi ali to nije naj manje,naj manje je 32 koliko je napravila drugoplasirana ekipa,2.6 faulova po utakmici, 6 zutih kartona u 13 utakmica ili 0.046 po utakmici i jedan crveni.

U 13 utakmica protiv njih je napravljeno 49 prekrsaja ili 3.7 po utakmici ,devet zutih kartona ili 0.6 po utakmici i dva crvena kartona.Od 11-14-tog minuta dali su 11 golova ,u 08 i 09-toj minuti cetiri gola,sedam golova su dali od 04-09-tog minuta.Primili su sedam golova od 07-09-tog minuta te tri od 02-04-tog minuta,u drugom poluvremenu su primili 9 golova u 13 utakmica.Sve u svemu obzirom na njihovog protivnika pred nama je utakmica koja bi mogla zavrsit sa naj manje golova u pley- offu,takoder utakmica koja bi mogla zavrsit nerjeseno, svog protivnika su dobili 1-0 u regularnom dijelu sezone i to autogolom njihovog protivnika.

Sa fantasticnim golmanom mogu daleko,njihov naj bolji strijelac je Eldin Skopljak sa 8 postignutih golova,Hadis Krehmic sa 6 golova je drugi strijelac ekipe,Esad Oruc 4,Fahir Omerdic 5,Dino Duvelek 2 gola.Pred nama je tijesan komsijski lokalni duel,Eki ekipa koja drugu godinu igra dobro i stara Nemila otkrovljenje lige koji najavljuju da nece posustati.