19 April 2024
nedjelja, 10 Juni 2012 19:50

Deset medalja u Sarajevu

Karate klub "Novi grad" iz Sarajeva bio je domaćin 13. međunarodnog karate turnira "NOVOGRADSKI DANI 2012". Turnir je održan u sportskoj dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu, uz učešće više od 600 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Slovenije, Hrvatske, Srbije i Crne gore. U veoma jakoj konkurenciji karatisti KK "Internacional" iz Zenice osvojili su 10 medalja (4 zlatne, 1 srebrenu i 5 bronzanih). Osvajači medalja su: Zlatne medalje: Emina Pašanbegović, Sanin Orlić, Samra Mujić, Amna Fetić; Srebrena medalja: Muharem Keleštura; Bronzane medalje: Alma Bećarević, Semina Keleštura, Lejla Begić, Ibrahim Šehić i Erol Mahmutović.

Vrijedi istaknuti rezultate Samre Mujić i Amne Fetić koje su u veoma jakoj konkurenciji, u borbama, osvojile zlato, čime su potvrdile da se radi o dvije najtalentovanije takmičarke u BiH, u svojim kategorijama.