19 April 2024
srijeda, 16 Maj 2012 21:17

Rukomet: Čelik-Sloga 34:42

Rukometaši Čelika poraženi su večeras u Areni od dobojske Sloge rezultatom 34-42 (poluvrijeme 21-20). Pogledajte galeriju fotosa Jasmina Hadžića, te pročitajte izvještaj Ekrema Imamovića..

PORAZ RK ČELIK U DERBIJU

RK ČELIK – RK SLOGA 34:42

Zenica, 16.05.2012.god.

Gradska ARENA u Zenici

Početak: u 19,00 sati

Gledalaca: oko 800

Sudije: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (obojica izVisokog), Nadzornik: Željko Savić (Bijeljina), Treneri: Ljubomir Miki Filipović (Čelik) i Aleksandar Dugić (Sloga).

U utakmici 7. kola doigravanja rukometne premijer lige BiH za prvaka (Liga 6), igrali su zenički Čelik i dobojska Sloga. Utakmica je završena  rezultatom  34:42 (21:20) za Slogu. Najbolji strijelci kod Čelika: Aldin Begagić (8), te Davor Kadić i Mirza Dervenčić po 6 golova, Najviše golova za Slogu su postigli: Pavlov (15), Vukičević (6) i Halilbegović (5) golova.

Sedmerci za Čelik: (0) - Sedmerci za Slogu:  9 (8) - Isključenja: Čelik  ( 8' ) i Sloga (2' ). Isključenje (crveni karton) je dobio Faruk Halilbegović (Sloga) u 24' prvog poluvremena, zbog udaranja Mirze Dervenčića.

Rukometaši Čelika nisu uspjeli da se revanširaju favorizovanoj ekipi Sloge, za poraz koji su doživjeli u 2. kolu Lige 6 u Doboju. Sloga je trenutno drugoplasirana na tabeli Lige 6

u doigravanju za prvaka BiH. Čelik je nastupio bez povređenih, Milana Duvnjaka, umjesto kojeg je, vrlodobro, odigrao mladi Haso Čosić, i golmana Dragana Starčevića.

Inače, Čelik je veoma dobro odigrao prvo poluvrijeme, ali je u nastavku Sloga zaigrala agresivnije i polako povećavala prednost. Od rezultata 21:18 za Čelik, Sloga je napravila rezultat 24:32 (znači, u ovom periodu 3:14) i brzo se ispostavilo, to je bila nedostižna prednost za indisponiranu ekipu Čelika. Ovo je peti poraz Čelika, uz dvije pobjede u Ligi 6 za prvaka BiH.