18 April 2024
nedjelja, 23 Novembar 2014 14:58

Foto-video: Željezničar-Čelik

Sa današnja četiri meča kompletiran je prvi dio sezone BH Telecom Premijer lige BiH, a jesenji prvak nakon 15 odigranih kola je ekipa Širokog Brijega.  U utakmici 15. kola (zadnje kolo jesenjeg dijela prvenstva) BHT Premijer nogometne lige BiH danas su u Sarajevu na stadionu Grbavica igrali domaća ekipa FK Željezničar i zenički NK Čelik. U jednom od derbija kola pobjedila je ekipa Željezničara. Rezultat: Željezničar – Čelik 2:1 (2:1);

Strijelci: 1:0 (Riad Bajić 4.'), 2:0 (Riad Bajić 22.'), 2:1 (Jovo Kojić 45.+1'); Žuti kartoni: Zeljković, Bučan, Tomić (Željezničar), Eldar Kavazović, Bureković (Čelik);

Stadion Grbavica. Gledalaca oko 2.000. Glavni sudija: Jakupović Edin (Bihać), pomoćnici: A1 Budimlić Asmir (Bihać), A2 Kačavenda Radislav (Gradiška); Delegat Kundačina Radislav (Trebinje);

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

foto na naslovnici teksta :sa033

Sastavi timova:

Željezničar: Antolović, Nuspahić (od 46.'Baša), Kosorić, Bučan, Bajić (od 78.' Nedo Turković), Varea, Damir Sadiković Zeljković, Bogdanović, Tomić, Hasanović (od 64.' Enis Sadiković). (Trener Admir Adžem);  Rezerve: Vedran Kjosevski-golman Amir Hadžiahmetović, Nedo Turković, Benjamin Čolić, Enis Sadiković, Edi Baša, Dženis Beganović;

Čelik: Adilović, Kazazić, Gojković, Alen Dedić, Kojić, Simić (od 88.' Grahovac), Popović (od 74.'Kavazović), Bureković, Anel Dedić (od 84.' Duvnjak), Pezer, Đelmić. (Trener Milomir Odović); Rezerve: Salih Hinović-golman, Vladimir Grahovac, Ognjen Radulović, Eldar Kavazović, Armin Duvnjak, Harun Huseinspahić, Haris Ribić;

1:0 - 4.minut- Na centaršut D.Sadikovića, kod desne stative  našao se usamljeni Riad Bajić i pogodio za 1:0.

Iza  brzog vođstva domaćih, Čelik je uzvratio. Šutirao je Alen Dedić, ali malo pored gola Antolovića.

U 8.minuti na Grbavicu ušlo oko 200 navijača Čelika, popularnih „Robijaša“.

12.minut-Šansa za Željezničar. Varea je šutirao u donji lijevi ugao, ali je Adilović odbranio.

16.minut- Sa 25 metara neometan šutira Anel Dedić, ali preko gola.

2:0 – 21.minut- Ponovo strijelac Riad Bajić nakon nesmotrenosti Kojića,centaršut Tomića u peterac Čelika gdje se našao usamljeni Bajić i savladao, po drugi put, nemoćnog Adilovića.

27.minut-Velika šansa za Čelik. Anel Dedić šutira pored gola sa par metara na dodavanje Marina Popovića.

33.minut - Ognjen Đelmić šutira nakon solo akcije, ali nedovoljno dobro da bi iznenadio danas sigurnog Antolovića.

38.minut- Nakon greške odbrane Željezničara priliku ne  koristi Alen Dedić. Antolović je odbranio nakon pokušaja lob udarca napadača Čelika.

44.minut- Zeljković je oštro startovao nad Đelmićem i dobio je žuti karton

2:1 – 45.+1'- Strijelac je Jovo Kojić na ubacivanje Ognjena  Đelmića. Ubrzo kraj prvog poluvremena.

U prvih pet minuta nastavka puno uzbuđenja na Grbavici. Dosta otvorena utakmica, ali promjene rezultata nema. 51.minut -Šansa za Čelik. Prizeman centaršut Đelmića, ali gol spašava Željina odbrana.

Čelik je u ovim momentima preuzeo kontrolu nad utakmicom i počinje prijetiti golu Antolovića.

63.minut- Šut Semira Pezera nakon solidne kombinacije Zeničana odlazi pored gola domaćih.

60. – 70.minut -Čelik je preuzeo kontrolu nad utakmicom i počinje prijetiti golu Antolovića.

70.minut-Odlična akciju Čelika u čijem je završetku Đelmić izašao sam pred Antolovića, ali njegov udarac golman Željezničara brani.

85.minut- Čelikovi igrači tražili penal na Grbavici. Skočio je sa klupe i trener Odović. Sudija pokazao da se igra nastavi. Četiri minute sudijske nadoknade u drugom poluvremenu. Kraj na Grbavici.

Čelik je bio blizu izjednačenja, ali nisu uspjeli iskoristiti svoje šanse i bodovi ostaju, nažalost, na Grbavici.

Prvenstvo se nastavlja 16.kolom, 28.02./01.03.2015.godine, u kojem Čelik gostuje u Vitezu, a Željezničar je domaćin, u malom gradskom derbiju, Olimpicu.