19 April 2024
subota, 25 Oktobar 2014 21:35

„Liga 13“- sezona 2014/2015 -1.kolo. Poraz OKK Čelik na startu. OKK Čelik – KK Swisslion Leotar 65:72 Igrano u Areni Zenica. Početak u 19 sati. Gledalaca oko 600;  Sudije: Ivan Miličević, Mila Čavara, Tomislav Stapić, delegat Mišo Plavšić; Uokviru  1. kola „Lige 13“ Prvenstva BiH, sezona 2013/2014, novi prvoligaš, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Swisslion Leotar iz Trebinja. Zasluženu pobjedu zabilježila je gostujuća ekipa. Rezultat: Čelik – Swisslion Leotar  65:72 (11:20), (19:20), (18:18), (17:14);

OKK ČELIK: Čamdžić 12, Opačak 17, Avdibegović 3, Damjanović 5, Dedić 3, Durmo, Durmić, Alić 4, Andželić, Jurčević, Mikić 13, Golubović 8. (Trener Hodžić Nedžad)

KK SWISSLION LEOTAR: Ljubibratić, Lužaić, Aleksić 15, Pelkić 11, Mijović, Milanović 8, Rikalo 4, Sudžum 2, Cvetković 7, Radisavljević 7, Ninković 2, Šakotić 17. (Trener Dragoljub Vidačić).

Najefikasniji kod Čelika bili su: Ivan Opačak (17), Dejan Mikić (13) i Eldin Čamdžić (12) poena. Kod Swisslion Leotara najefikasniji su bili: Šakotić (17), Aleksić (15) i Pelkić (11) poena. U svom debiju u Ligi 13 Prvenstva BiH, OKK Čelik je zasluženo poražen od ekipe KK Swisslion Leotar. Gosti bolje otvaraju utakmicu i stiču vođstvo od 0:10. Svoj prvi koš domaći postižu u 5.minuti preko Dejana Mikića (2:10). Ova početna prednost, čini se, usmjerila je utakmicu do kraja u kojoj gosti nisu ispuštali prednost do kraja. Na odmor se otišlo sa prednošću Leotara od 10 poena (30:40).

U prvim minutama trećeg perioda gosti imaju najveću prednost od 16 poena (33:49), a na kraju treće četvrtine razlika je identična kao na poluvremenu (48:58). Na početku zadnje četvrtine domaći smanjuju na – 4, u 33.minuti (56:60), trojkama Čamdžića i Damjanovića, što je bilo i najbliže poravnanju rezultata. Do kraja utakmice gosti su nastavili sa svojom dobrom igrom, a domaći su griješili u nepotrebnim šutevima i drugim greškama, što je bilo dovoljno da gosti sačuvaju pobjedu do kraja utakmice (65:72).

U drugom kolu OKK Čelik ide u goste ekipi KK Varda iz Višegrada.