20 April 2024
subota, 18 Oktobar 2014 18:24

Dva remija Čelika u Sarajevu

Uokviru prvenstva BH Telekom Premijer omladinske lige BiH u nogometu, obje selekcije NK Čelik (kadeti i juniori) igrali su gostujuće utakmice protiv vršnjaka FK Slavija iz Istočnog Sarajeva. Igralo se na stadionu Sportskog centra u Vojkovićima pred 30-ak gledalaca u 13 i 15 sati. Utakmice su sudili: Došlo Slađan iz Istočnog Sarajeva (glavni na kadetskoj utakmici), te Šehović Admir (glavni na juniorskoj utakmici) i Herceglija Sanel iz Sarajeva. Delegat je bio Ćupina Samir iz Sarajeva.

Kadeti Čelika su igrali neriješeno 2:2, a juniori, takođe, neriješeno 1:1 na gostovanju kod svojih vršnjaka u I. Sarajevu.

Donosimo sastave Čelika i strijelce za omladince Čelika:

KADETI:
FK SLAVIJA - NK ČELIK  2:2 (2:0) - (Strijelac oba gola za kadete Čelika bio je Amir Mašić, izvrsni strijelac i kadetski reprezentativac BiH);

Emir Mekić

37'

7

Edvin Jahić

53'

3

Demin Pepić

16

Kerim Durmić

37'

18

Mahmut Mujak

4

Dado Dedić

10

Amir Mašić

43'

15

Kenan Bašić

53'

98

Haris Beganović (G)

Izmjene

17

Anel Lemeš

53'

13

Amar Šišić

37'

2

Ajdin Arnaut

53'

8

Ahmed Softić

37'

61'

Kadeti Čelika, nakon 12. kola, imaju 6 pobjeda, 4 remija i 2 poraza (22 boda) u prvenstvu Premijer omladinske lige BiH u nogometu.

JUNIORI:
FK SLAVIJA - NK ČELIK 1:1 (0:0)-(Strijelac za juniore Čelika bio je Hanan Adilović u 66.minuti, a za Slaviju, Sedin Ljuca u 68.minuti);

Elman Pašalić

46'

6

Muhamed Kulalić

13

Anes Duraković

44'

Ibrahim Jašarević

46'

9

Hanan Adilović

66'

7

Sulejman Salkić

67'

12

Aid Vehabović (G)

Izmjene

18

Emrad Šabanović

44'

16

Petar Komšić

67'

8

Jasmin Brkić

75'

4

Adnan Devedžić

46'

3

Imran Sarajlić

46'

Juniori Čelika sada imaju 6 pobjeda, 2 remija i 4 poraza (20 bodova) u proteklih 12 kola prvenstva Premijer omladinske lige BiH u nogometu.