19 April 2024
ponedjeljak, 15 Septembar 2014 23:42

Dani sporta Zenice: ulična trka

Uokviru manifestacije „Dani sporta grada Zenice“ održane su Ulične trke u više kategorija, kao posljednja disciplina ovogodišnje manifestacije koja je bila pomjerena za 7 dana zbog rudarske nesreće u jami Raspotočje,. Za tri prvoplasirana obezbjeđene su prigodne nagrade. Specijalni gost na ovim trkama bio je Amel Tuka, naš poznati atletičar, koji se obratio građanima sa info punkta, te uručio nagrade u nekoliko kategorija.

U ime Općine Zenica bio je prisutan Zijad Softić, pomoćnik načelnika Općine Zenica za društvene djelatnosti, socijalnu zaštitu, raseljena lica i izbjeglice, koji je, također uručivao nagrade pobjednicima. Nagrade je uručivala i Mirsa Tuce, ispred Arcelor Mittala, Himzo Halać, ispred Sportskog saveza općine Zenica i predsjadnik Organizacionog odbora manifestacije, Hadžira Dračo, direktorica osnovne Specijalne škole u Zenici i drugi. Voditelj na današnjoj manifestaciji bio je Mirsad Pripoljac, urednik na RTV Zenica.

Trke su se održavale na platou ispred RK Bosna i na kružnoj stazi Bulevarom- Kameni most-RK Bosna.

2.Škaljo Jasmin;

Najmlađi učesnik na trkama bila je Lamija Arifović (2010.),  a najstariji Asim Kavaz (1961.).

Nakon održanih trka dodjeljene  su i nagrade za takmičenja koja su ranije održana i o kojima smo vas opširno izvještavali (Turnir u malom nogometu, veterani 45 godina i više i turnir za dječake do 12 godina starosti, pojedinačno prvenstvo Zenice u šahu, te turnir u bilijaru). Pokrovitelj projekta je Općina Zenica, a partner projekta, „Dani sporta grada Zenice 2014“ je RTV Zenica.   Sponzori manifestacije: Sportska kladionica BET live, Arcelor Mittal, EU-Explozive, RM – LH društvo za proizvodnju promet i usluge, MELI GRAF print...