petak, 12 Septembar 2014 23:11

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BiH, 2.KOLO. ČELIK BOLJI OD KONJUHA. RK ČELIK – RK KONJUH  29:26 - ARENA u Zenici; Početak: u 19 sati; Gledalaca: oko 350 . Sudije: Vejsil Beširević (Bihać) i Emir Dautović (Cazin), delegat Zdenko Alpeza (Mostar). U derbi utakmici 2. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2014/2015, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Konjuh iz Živinica. Utakmica je završena  rezultatom 29:26 (15:15) za Čelik.

Sastav RK Čelik: Jasmin Hadžihasić (8 odbrana), Milan Ivančev, Mirza Dervenčić, Eldar Mehić, Semir Memić, Davor Kadić, Nermin Mujanović, Adnan Bevrnja, Aldin Mehinović, Aldin Begagić, Dino Zvekić, Eduard Martić, Boško Jolović, Ajdin Tufekčić (3 odbrane), Edvin Begović, Milan Duvnjak. (Trener Milanko Savčić);

Sastav RK Konjuh: Bešić, Husić Mihret, Pejkušić, Hasić, Malčinović, Smajić, Jaškić, Omerović Sidik (17 odbrana), Muhić, Šarić, Begić, Husić Mirza, Tufekčić Adnan, Mišić, Suljanović, Hamzić. (Trener Emir Hadžiavdić);

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić (7), Eduard Martić (5), te Aldin Mehinović i Boško Jolović po 4 gola.

Najviše golova za Konjuh postigli su: Haris Begić (7), te Adnan Jaškić i Adnan Tufekčić po 6 golova.

Sedmerci za Čelik: 4 (3); Sedmerci za Konjuh: 5 (4);

Isključenja: Čelik (8'); Konjuh( 2');

Prije početka utakmice minut šutnje za 5 poginulih rudara u rudniku Raspotočje u Zenici (04.09.2014.god.).

Rukometaši Čelika su zasluženo pobjedili ekipu Konjuha, koja im u prošloj sezoni nanijela 3 poraza uz jednu pobjedu Čelika.

Na početku utakmice igralo se gol za gol. Sredinom prvog poluvremena Čelik pravi osjetnije vođstvo od 4 gola (11:7), ali tada nastupa pad u igri domaćih i gosti iz Živinica, na krilima izvrsnog golmana Sidika Omerovića,

prave seriju od 6:0 i sada je rezultat 11:13 za Konjuh. Čelik uzvrača sa mini serijom od 3:0 i Rezultat je ponovo u korist domaćih (14:13). Na poluvrijeme se otišlo sa neriješenim rezultatom 15:15.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i ponovo imaju prednost od 2 gola (15:17). Nakon toga domaći ponovo pojačavaju tempo, stižu i prestižu vođstvo gostiju. Konjuh uspijeva samo još nekoliko minuta da hvata priključak i onda Čelik ide  dva puta na + 5 golova (26:21) i (27:22), što je bila i najveća prednost na utakmici.

Do kraja utakmice gosti uspjevaju da smanje poraz na 3 gola razlike (29:26), što je i konačan rezultat ove izvrsne rukometne utakmice. U toku ovog susreta rezultat je bio 13 puta neriješen.

Na press konferenciji nakon utakmice trener gostiju Emir Hadžiavdić je čestitao Čeliku na zasluženoj pobjedi, dok je novi trener Čelika, Milanko Savčić, bio zadovoljan rezultatom, ali je iznio dosta zamjerki na igru svojih izabranika u pojedinim fazama utakmice. I on je čestitao svojim igračima na pobjedi.

Za igrača utakmice proglašen je Čelikov igrač Aldin Mehinović-Čupo, pojačanje iz RK Maglaj.

U slijedećem, 3. kolu ekipa Čelika ide u goste Vogošći, dok je Konjuh domaćin ekipi Prijedora.