srijeda, 27 Avgust 2014 20:46

5. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. NOVI  NEUSPJEH  ČELIKA. NK ČELIK – FK VELEŽ  1:1 Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 17 sati; Vrijeme:kišovito pa sunčano(+22*C). Gledalaca: oko 500; Glavni sudija: Šehović Admir(Sarajevo), a pomoćnici: Ibrišimbegović Senad (Travnik) i Baković Haris (Sarajevo), 4. sudija Milić Dženan (Sarajevo), 5.sudija Stankić Predrag (Bijeljina), 6.sudija Pajić Danijel (Bijeljina), delegat Ristović Davor (Istočno Sarajevo); U 5. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu "Bilino polje“ igrali su domaći NK Čelik i FK Velež iz Mostara. Završeno je neriješenim rezultatom.  Rezultat: Čelik – Velež  1:1  (1:0)

Strijelci: 1:0 (Pezer u 38'), 1:1 (Kojić ag. u 47');

Žuti kartoni: Bašić, Simić i Ribić (Čelik), Zolj, Pejić, Haurdić (Velež);

Crveni karton zbog drugog žutog kartona: Nikolić u 74' (Velež);

Sastavi timova:

ČELIK: Hinović, Kazazić, Dedić (od 66'. Osmanagić), Alispahić (od 66'. Ribić), Selimović, Kojić, Simić (od 75.' Popović), Bureković, Pezer, Mišić, Bašić. (Šef SŠ Nizah Hukić).

VELEŽ: Dragojević, Škaljić, Škahić, Zolj, Popović (od 66'. Vladavić), Hebibović (od 46'. Hajdarović), Janković (od 71'. Zvonić), Blagojević, Pejić, Haurdić, Nikolić. (Šef SŠ: Nedim Jusufbegović).

Ni u petom kolu zenički Čelik nije uspio zabilježiti prvu pobjedu u novom prvenstvu (treći domaći remi). Nastavlja se agonija igre i rezultata Čelika. Nakon pet kola imaju samo tri boda. Danas na Bilinom polju, nije bilo popularnih Robijaša, koji su odlučili da bojkotuju ovu domaću utakmicu. Iz Mostara je stiglo 70-ak navijača Veleža, popularnih Red Army, koji su bili na sjeveru stadiona Bilino polje. Čelik dolazi u vođstvo u 38.minuti. Nakon šuta Anela Dedića, golman gostiju odbija loptu na oko 25 metara od svoga gola, koju prihvata i odlično šutira u nebranjeni ugao, Semir Pezer. Gosti izjednačuju u 47.minuti nakon ubačaja Blagojevića pred gol domaćih, a lopta pogađa stopera Čelika Kojića, vara Hinovića i odlazi u nebranjeni dio gola za konačnih 1:1.  Čelik nije iskoristio ni brojčanu prednost u posljednjih 20-ak minuta utakmice. Naprotiv, u 90.minuti Hinović spašava domaće od poraza, nakon što je Hajdarović, neometan,  šutirao glavom sa pet-šest metara nakon centaršuta Haurdića, a golman Čelika bravurozno spašava svoj gol. Sve u svemu, čini se, da je remi i najrealniji ishod ove utakmice.

Na press konferenciji, nakon utakmice, oba trenera bila su nezadovoljna.

Nedim Jusufbegović (Velež): 'Uspjeli smo odbraniti bod, iako smo imali šansu da pobijedimo. Nismo bili na nivou, a da jesmo, rezultat bi bio povoljniji u našu korist. Moramo naći uzroke današnje igre i moram priznati da sam nezadovoljan i igrom i rezultatom. U ovoj situaciji smo morali bolje reagovati. Imali smo stopostotnu šansu u zadnjoj minuti utakmice, koju smo morali iskoristiti''

Nizah Hukić (Čelik): „Jednostavno kada primite onakav pogodak na početku drugog dijela utakmice, nismo smogli snage, odnosno nismo imali znanje da postignemo taj pobjedonosni pogodak. Pritisak zbog imperativa pobjede doveli su do bezidejnosti u igri. Pauza zbog reprezentativnih obaveza treba nam donijeti konsolidaciju naših redova, a biće i smjene u timu nekih igrača'', kazao je trener Čelika i čestitao Veležu na osvojenom bodu“'.

U narednom, 6. kolu prvenstva Čelik gostuje Mladosti iz Velike Obarske kod Bijeljine, a Velež  je domaćin Olimpicu iz Sarajeva.