nedjelja, 27 Juli 2014 14:50

Hamzi srebro u Rumuniji

Prvog dana Prvenstva Balkana u atletici koje se održava u rumunskom Piteštiju, Hamza Alić osvojio je srebrenu medalju u bacanju kugle! Bh. olimpijac, član Atletskog kluba “Zenica” sa dužinom 19,30 m stigao je do naslova viceprvaka Balkana, što je najbolji rezultata bh. atletičara 1. dana ovog takmičenja.

Kemal Mešić je hicem 18,94 m osvojio 3. mjesto i bronzanu medalju. Samir Hodžić je sa preskočenih 1,95 zauzeo 8. mjesto i donio jedan bod reprezentaciji BiH. Kanita Bilić je 400 metara istrčala za 58,83 sekunde što joj je bilo dovoljno za 14. mjesto. Na 14. mjestu svoje takmičenje u Rumuniji završio je i Emin Smriko koji je dionicu od 400 metara trčao 50,18 sekundi. Danas će nastupiti Lamija Pašalić u skoku u vis, a s posebnim nestrpljenjem se očekuju nastupiti Dejana Mileusnića u bacanju koplja (18 sati) i Amela Tuke na 800 metara u 18,30 sati, piše Sportzdk.ba.