16 April 2024
utorak, 15 Juli 2014 23:31

BiH bolja i od Portugala

Pobjeda bh. U-20 košarkaša u derbiju na EP u Sarajevu - BiH – Portugal  73:64 - U derbiju 5. kola i A grupe Evropskog prvenstva B-divizije za košarkaše, do 20 godina (U-20) naša reprezentacija večeras je u KSC na Ilidži – Sarajevo pobjedila selekciju Portugala. Rezultat: BIH – PORTUGAL  73:64  (17:21), (8:18), (27:18), (21:7); (Selektor: Alen Abaz, asistent: Damir Zeljković);

Još jedna izvrsna igra i velika pobjeda naše mlade reprezentacija, kojom je izborila prvo mjesto u grupi A i plasman u polufinale ovog takmičenja. Ovo je bila peta pobjeda u pet mečeva na ovom prvenstvu. U prve dvije četvrtine bolja je bila ekipa Portugala i na poluvremenu je bilo +14 (25:39). Treću dionicu su dobili naši košarkaši sa 27:18, tako da je rezultat bio +5 za Portugal (52:57). Ovu četvrtinu odlično je odigrao Jusuf Nurkić i nakon ove dionice već je postigao 22 poena +12 skokova. Izvrsnu igru Nurkić je nastavio i u zadnjoj dionici utakmice.

Na početku zadnje četvrtine Portugal nije postigao koš 7,5 minuta i u tom periodu naši prave ubitačnu seriju od 19:0 za veliku pobjedu u derbiju. Ovu četvrtinu Abazovi momci dobijaju sa 21:7 za konačnih 73:64. Najbolji u našoj ekipi bio je Jusuf Nurkić i ponovo sa double-double učinkom od 30 poena i 17 skokova.

Stefan Glogovac je dodao 18 poena i 6 skokova.

-18.juli (20h) – BiH – Luksemburg

Po dvije najbolje plasirane reprezentacije u grupama A i B  izborit će plasman u polufinale koje se igra u subotu i nedjelju, 19. i 20. jula 2014.godine.