29 Mart 2024
petak, 18 April 2014 21:02

VISOKA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA. 1.utakmica polufinala play off-a za prvaka. KŽK ČELIK – ŽKK JEDINSTVO BHT 97:57 (+40). ARENA u Zenici. Početak u 17 sati. Gledalaca: oko 300; Sudije: Haris Bijedić (Sarajevo), Ernad Karović (Zenica) i Nermin Nikšić (Sarajevo), delegat Zoran Marković (Zenica);

KLIKNI OVDJE  da vidiš FOTO GALERIJU iz Arene

U prvoj utakmici polufinala play off-a za prvaka BiH  košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Jedinstvo BHT iz Tuzle. Pobjedila je, zasluženo i ubjedljivo, domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Jedinstvo BHT 97:57  (29:10), (23:16), (24:17), (21:14);

Sastavi ekipa:

Čelik: S. Halimić 2, M. Džinić 7, Z. Gagić 8, Nedžla Kovačević 6, Alma Kovačević 4, A. Kalušić 7, Maida Rahmanović 15, Irma Rahmanović 17, A. Ćorović 14, A. Iriškić 7, Nikolina Delić 2, Anđela Delić 8 ; (Trener Slobodan Kecman);

Jedinstvo BHT: Hadžiefendić, Hukić, Kikanović, Brčaninović 11, Glotić, Brčina, Ikanović 13, Ahmetbegović 11, Gazbegović, Galušić 5, Jusupović, Alagić 17;  (Trener Mara Lakić-Brčaninović);

Najviše poena za Čelik su postigle: Irma Rahmanović (17), Maida Rahmanović (15) i Anida Ćorović (14) poena.

Sve koševe za Jedinstva su postigle: Anela Alagić (17), Dženita Ikanović (13), Melisa Brčaninović i Jasmina Ahmetbegović po (11), te Valentina Galušić (5) poena;

Sasvim zaslužena pobjeda košarkašica Čelika u prvoj polufinalnoj utakmici razigravanja za naslov prvaka države. Zeničanke su od početka bile bolje i pobjeda, protiv mlade ekipe Tuzlanki, ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Nakon 1. četvrtine bilo je +19 za domaće (29:10), a na poluvremenu +26 (52:26).

Najveća prednost Čelika bila je sredinom treće četvrtine, +43 (88:45) i (90:47). Na kraju je završilo +40 za Čelik (97:57).

Kuriozitet na utakmici je taj da su u redovima KŽK Čelik igrala tri para sestara: Nedžla i Alma Kovačević, Irma i Maida Rahmanović, te nova pojačanja iz banjalučkog Mladog Krajišnika, Anđela i Nikolina Delić, koje su po prvi put nastupile u dresu Čelika i pokazale da se na njih može računati.

Od pojačanja, Alma Kovačević je igrala 15,5 minuta, Anđela Delić 21 minut, te Nikolina Delić 9,5 minuta.

U redovima Čelika sve igračice dobile su priliku da zaigraju i sve su se upisale u listu strijelaca.

Prema rasporedu sa stranice ksbih, druga utakmica se igra u Tuzli, 22.aprila 2014. god.(utorak u 19,30 sati).