srijeda, 09 April 2014 21:11

Foto Arena: Čelik-Turbina +42

Druga finalna utakmica play off-a za prvaka A1 lige. VISOKA POBJEDA OKK ČELIK. OKK ČELIK – KK TURBINA 104:62 (+42) Arena u Zenici. Početak u 18 sati. Gledalaca oko 800;  Sudije: Palo Mirza, Hodžić Zoran, Đapo Mirza; Komesar: Bilić Hariz, (svi Sarajevo); Večeras je u Zenici odigrana 2.finalna utakmica play off-a za prvaka A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2013/2014, u kojoj je zenički OKK Čelik bio domaćin ekipi KK Turbina iz Jablanice. Visoku pobjedu je  zabilježila domaća ekipa OKK Čelik i izjednačila rezultat u seriji na 1:1. Rezultat: Čelik – Turbina  104:62  (22:25), (19:13), (33:06), (30:18);

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

OKK ČELIK: Spahić, Fejzagić 2, Avdibegović 23, Genjac, Hodžić 27, Begagić 17, Pezer 10, Džampo, Anđelić 10, Durmić 2, Klinac 13, Fajković. (Trener Hodžić Nedžad)

KK TURBINA: Japalak 9, Galešić 6,  Aldin Đelmo 20, Šćuk, Bandić, Halilhodžić, Mešić 2, Kevrić 2, N. Đelmo 9, Guzonjić 14, Čosić, Zahirović. (Trener Adnan Kevrić);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Dino Hodžić (27), Armin Avdibegović (23), Dino Begagić (17) poena;

Kod Turbine najefikasniji su bili: Aldin Đelmo (20), Guzonjić (14) poena;

Potpuno zaslužena pobjeda košarkaša OKK Čelik u Areni Zenica sa + 42 poena (104:62). Domaći odlično otvaraju utakmicu sa 13:0. Međutim, u narednom periodu gosti iz Jablanice prave seriju od 3:17 (16:17) i prelaze u prvo vođstvo na utakmici, koje povećavaju na +6 poena (19:25) i to je bilo najveće vođstvo Turbine. Do kraja prve četvrtine domaći smanjuju vođstvo Turbine na 3 poena i prva četvrtina završava vođstvom gostiju od 22:25. Drugu četvrtinu dobijaju domaći sa 19:13 u nešto sigurnijoj igri bez padova. Na odmor se otišlo pri vođstvu Čelika od +3 poena (41:38).

Treću četvrtinu domaći otvaraju furiozno sa 17:0 i idu na prednost od +20 poena (58:38). Tada se već znao pobjednik u ovom susretu. Treća četvrtina je završena sa + 30 poena, tj ovu četvrtinu Čelik je dobio sa fenomenalnih 33:06, odnosno nakon treće četvrtine na semaforu je stajalo 74:44.

U zadnjoj četvrtini Čelikova prednost se povećavala i do + 47 poena (102:55), da bi završilo sa +42 poena za domaće (104:62).

Tribine su bile solidno ispunjene, a primjećeno je i prisustvo navijača iz Jablanice, koji su se pokazali u trenucima kada su gosti bili preokrenuli rezultat. Čelikovi momci su ih brzo ušutkali furioznom igrom.

Dakle, KK Turbina je deklasirana u Areni Zenica.

Košarkaši Čelika su u ligaškom dijelu takmičenja ostvarili četiri poraza od ekipe Bošnjaka, Turbine, Brčkog, a poraz od ekipe Studenta u Tuzli koštao ih je prvog mjesta u doigravanju, koje su držali, gotovo,  tokom cijelog takmičenja u ligi.
U polufinalu play-offa  košarkaši Čelika u dva susreta, bez problema su savladali ekipu Brčkog, a omjer pobjeda i poraza je bio 14-4, kao i kod ekipe Turbine. Međutim, zbog boljeg međusobnog omjera tri ekipe sa istim brojem bodova, 32 boda (Turbina, Čelik, Brčko Distrikt), Turbina je završila na 1. mjestu ligaškog dijela takmičenja, te tako stekla prednost da bude domaćin u odlučujućim utakmicama play off-a.

Odlučujuća utakmica (tzv."majstorica") biće odigrana u Prozoru, i ona će odlučiti koja će od ove dvije ekipe izboriti plasman u Ligu 12 KS BiH.

Nakon utakmice trener Čelika, Nedžad Hodžić, istakao je zadovoljstvo prikazanom igrom svojih košarkaša i zasluženom, visokom pobjedom, te je, još, dodao: „Mogli ste primjetiti da smo bili u nekom grču na početku. To isto nam se desilo i u prvoj utakmici u Prozoru. Nadam se da su moji košarkaši nakon ove pobjede shvatili da su kvalitetnija ekipa. Ekipa Turbine, također, igra kvalitetno, žele isto kao i mi, prvo mjesto, ali naredna utakmica će odlučiti ili oni ili mi.“