18 April 2024
subota, 05 April 2014 21:52

Nogometaši Čelika poraženi su večeras na Grbavici od domaćeg Željezničara rezultatom 3:0. Sve je bilo gotovo u prvih pola sata utakmice. Pogledajte foto galeriju sa Grbavice.

KLIKNI DA VIDIŠ GALERIJU

početni sastavi:

Željezničar: Lončarić, Kerla, Bučan, Zolotić, Hodžić, Stanić, Dedić, Selimović, Selimović, Zeljković, Jamak, Tomić.

Čelik: Hinović, Gojković, Duvnjak, Bajraktarević, Alispahić, Mešanović, Jusić, Simić, Barać, Mišić, Lakićević.

Nogometaši Željezničara slavili su uvjerljivu (3:0) pobjedu protiv Čelika u utakmici 25. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Željezničar je na Grbavici odigrao sjajnu utakmicu i bez većih problema savladao nemoćni Čelik, te se bodovno izjednačio sa Zrinjskim na vrhu tabele. Podsjećamo da su nešto ranije Mostarci u ludoj utakmici slavili s 3:2 protiv Širokog Brijega. Zeničani su bili "riješeni" već nakon prvih 45 minuta. Plavi su poveli nakon samo četiri minute igre. Hinović, golman gostiju, istrčao je sa gola, no Bučan je prije njega došao do lopte, vratio za Hodžića na nekih 12 metara, a ovaj loptu poslao u praznu mrežu. I nakon vodećeg gola Željo je bio bolji, opasniji, konkretniji... U 11. minuti Bučan je pronašao prostora, namjestio se i šutirao desnom nogom, ali je Hinović bio siguran. Na drugoj strani izblokiran je udarac Bajraktarevića. Simić u 20. minuti šutira, no Lončarić bez problema hvata loptu. U 22. minuti Željo poveo s 2:0. Tomić majstorski uposlio Selimovića, ovaj izašao sam pred Hinovića i rutinski ga savladao. Na 3:0 povisio je Bučan u 31. minuti. Jamak je dobro asistirao, a Bučan nakon asistencije kod vodećeg gola, i sam se upisao u listu strijelaca. Najbolju šansu u prvom dijelu gosti su imali u 37. minuti, no i Mešanović i Bajraktarević ne uspijevaju loptu poslati u mrežu. U prvom dijelu, isto vrijedi napomenuti, zbog povrede je igru napustio Tomić, a zamijenio ga je Čolić. U nastavku je ponovo domaća ekipa bila bolja, napadala, dok je Čelik potpuno zakazao. U 50. minuti Hodžić je tukao sa 20-ak metara, lopta ide malo pored gola Hinovića.  Domaći kao da su željeli do kraja napuniti vrhu gostiju. U 62. minuti sjajna akcija domaćih, no Kvesić ne uspijeva matirati Hinovića poslije ubačaja Hodžića. Četiri minute kasnije majstorija Hodžića i dobar udarac, ali Hinović paradom spašava svoj gol. Do kraja utakmice uglavnom je Željezničar napadao, Čelik se branio, a meč je završen rezultatom 3:0 i Željezničar ostaje na diobi prvog mjesta sa Zrinjskim. Obje ekipe imaju po 49 bodova. (sc.sport)