nedjelja, 23 Mart 2014 21:00

Jedinstvo BHT - Čelik 53:84

NOVA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U GOSTIMA. 17. KOLO BiH LIGE. ŽKK JEDINSTVO BHT – KŽK ČELIK  53:84 (+ 31). U 17. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su gostovale u Tuzli kod ekipe Jedinstvo BHT.  Pobjedila je ekipa KŽK Čelik. Rezultat: JEDINSTVO  BHT - ČELIK 53:84 (17:25), (13:19), (8:29), (15:11);

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić 2, M. Džinić 7, Z. Gagić 6, J. Bigović 8, N. Kovačević, A. Kalušić 19, M. Rahmanović 2, I. Rahmanović 8 + 11 skokova, A. Ćorović 14, A. Iriškić 18. (Trener Slobodan Kecman);

Najviše poena za Čelik su postigle: Aida Kalušić (19), Aldijana Iriškić (18), Anida Ćorović (14) poena;

Najefikasnije kod Jedinstva BHT: D. Ikanović (23) i A. Alagić (13);

Košarkašice Čelika upisale su novu pobjedu u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine. Ovog puta na gostovanju u Tuzli kod ekipe Jedinstvo BHT.

Pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Tokom utakmice prednost je išla i do + 35 za Čelik.

U trećoj četvrtini naročito dolazi do izražaja razlika u kvalitetu u korist gostujućih košarkašica i prednost Čelika u ovoj četvrtini je + 21 (8:29), te je rezultat na kraju treće četvrtine + 35 (38:73) za Čelik.

U zadnjoj četvrtini, trener Čelika Slobodan Kecman, u igru je uveo i igračice koje imaju manju minutažu u utakmicama tako da su sve igračice upisale minutažu na ovoj utakmici. Ovu četvrtinu su dobile domaće košarkašice Jedinstva BHT (15:11) za konačnih + 31 poen za Čelik (53:84).