29 Mart 2024
subota, 22 Mart 2014 21:52

Polufinale Play off-a za prvaka A1 lige - Zaslužena pobjeda OKK Čelik. OKK ČELIK – KK BRČKO DISTRIKT 73:57 - Zenica, 22.mart 2014.god. Arena u Zenici. Početak u 19 sati. Gledalaca: oko 400;  Sudije: Amer Herenda, Abaz Mrković i Miljan Obradović (svi Sarajevo), delegat Sanin Kahvedžić (Sarajevo);

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU IZ ARENE

U prvoj utakmici polufinala play off-a za prvaka  A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2013/2014, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Brčko Distrikt iz Brčkog. Pobjedu je zabilježila domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: Čelik – Brčko Distrikt  73:57 (17:9), (18:8), (20:20), (18:20);

OKK ČELIK: Spahić , Fejzagić 5, Avdibegović 17, Arnaut, Hodžić 11, Begagić 11, Pezer 1, Džampo, Anđelić 5, Durmić 5, Klinac 18, Fajković. (Trener Nedžad Hodžić);

KK Brčko Distrikt: Nešić 6, Ahmetbašić 3, Vasiljević 2, Blagojević, Radić 13, Marković 14, Šarenac, Josić 7, Karić 12, Mikić. (Trener Azur Hadžović);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Aldin Klinac (18), Armin Avdibegović (17), te Dino Hodžić i Dino Begagić po 11 poena;

Kod Brko Distrikta najefikasniji su bili: Vedran Marković (14), Radić (13) i Karić (12) poena;

Potpuno zaslužena pobjeda košarkaša OKK Čelik u prvoj utakmici polufinala play off-a nad vrlodobrom ekipom Brčko Distrikta. Gosti iz Brčkog su samo jednom imali vođstvo (2:4), a sve ostalo je Čelik bio u vođstvu. Prve dvije četvrtine domaći su dobili ubjedljivo (17:9) i (18:8), i na odmor se otišlo sa +18 za Čelik (35:17). U trećoj četvrtini je vođena velika borba i ista je završena neriješeno 20:20. U ovoj četvrtini gosti su postigli više poena, nego u dvije prethodne. Sredinom treće četvrtine gosti su smanjili vođstvo Čelika na 12 poena (46:34) i to je bilo sve što se tiče približavanja vođstvu domaćih. U zadnjoj četvrtini je ostvarena i najveća prednost Čelika +25 poena (66:41) i to u 35. minuti. Do kraja utakmice domaći su rutinski čuvali pobjedu, a gosti su uspjeli samo da ublaže poraz na konačnih + 16 poena (73:57) za Čelik.

U zadnjim minutama utakmice trener Hodžić je uveo i mlađe igrače na parket.

Revanš polufinala je u Brčkom i po rasporedu je u srijedu 26.marta 2014.god. Igra se na dvije dobijene utakmice. Termin za, eventualnu, treću utakmicu je subota, 29.mart 2014.godine.

Čestitke košarkašima Čelika na dobroj igri i sigurnoj pobjedi, koja, ni jednog, trenutka nije dolazila u pitanje.