srijeda, 05 Mart 2014 21:51

KUP: KŽK Čelik – ŽKK Playoff 81:60 - Velika pobjeda košarkašica Čelika. Zenica, 05.mart 2014.god. ARENA u Zenici. Početak u 18 sati. Gledalaca: oko 300;

Sudije:Bijedić Haris (Sarajevo), Kunosić Damir (Tuzla) i Karović Ernad (Zenica); Delegat Duraković Edin; U Areni Zenica večeras je odigrana četvrtfinalna utakmica KUP-a Bosne i Hercegovine u košarci za žene, u kojoj su se sastale, trenutno, dvije najbolje ekipe u BiH, zenički KŽK Čelik i sarajevski ŽKK Play off.

Sasvim zasluženo pobjedile su domaće košarkašice KŽK Čelik. Rezultat: Čelik – Play off  81:60 (30:24), (21:14), (13:9), (17:13);

KLIKNI NA LINK OVDJE da vidiš foto galeriju

Čelik: S. Halimić, M. Džinić 12, Z. Gagić 18,  J.Bigović 17, A. Hundur, M. Hajder, A. Kalušić 9, M. Rahmanović 4, S.Pašić, I. Rahmanović 2, A. Ćorović, A. Iriškić 19; (Trener Slobodan Kecman);

Play off: Mujović, Babić 9, Ganilović, King 7, Nikolić 3, Prlja 4, Omerbašić, Kovačević, Alispahić, Đapo 11, Bugarin 15, Džebo 11; (Trener Goran Lojo);

Najefikasnije kod Čelika: Aldijana Iriškić (19), Zvjezdana Gagić (18), Jasmina Bigović (17p.+ 8 skokova), Marina Džinić (12 p.+ 8 skokova);

Prvi strijelci kod Play off-a: Dajana Bugarin (15), te Amra Đapo i Nikolina Džebo po 11 poena;

Gošće iz Sarajeva su imale samo dva vođstva u toku utakmice (2:5) i (34:36), a sve ostalo je bilo na strani domaćih košarkašica. Nakon ovog potonjeg vođstva (34:36), košarkašice Čelika prave seriju od 13:0 i idu na + 11 poena (47:36), odlaze na poluvrijeme sa +13 poena (51:38), te se tada mogao naslutiti pobjednik u ovom, kako rekoše, finalu prije finala.

U trećoj četvrtini ta razlika se još više povećava, jer i ovu četvrtinu domaće košarkašice su dobile sa 13:9, za +17 na kraju treće četvrtine (64:47).

U zadnjoj četvrtini Čelik ostvaruje i najveću prednost na utakmici +26 poena (79:53), te su do kraja rutinski sačuvali visoko vođstvo za konačnih + 21 poen (81:60) i pobjedu nad velikim rivalom.

Ova utakmica je bila prilika za revanš Play off-u, koju su Zeničanke iskoristile, te su se ovom pobjedom plasirale u završnicu-polufinale KUP-a BiH i tako došle nadomak osvajanja KUP-a, kojeg su osvojile u sezoni 2011/2012 zajedno sa prvenstvom (dupla kruna) i drugim mjestom u MŽRKL u najuspješnijoj sezoni KŽK Čelik.

Zbog lakše povrede iz ekipe je izostala mlada i perspektivna, Nedžla Kovačević.

Sve čestitke košarkašicama Čelika za odličnu igru i borbenost tokom cijele utakmice.

U drugoj četvrfinalnoj utakmici u FBiH sinoć su u Tuzli igrali ŽKK Jedinstvo BHT iz Tuzle i ŽKK Brčanka iz Brčkog. Pobjedile su Brčanke sa 81:65. Donosimo kraći Izvještaj, preuzet sa Tuzlalive:

JEDINSTVO BH TELEKOM - BRČANKA  65:81 (15:20), (24:17), (7:23), (19:21);

TUZLA – Dvorana Mejdan. Gledatelja 100. Suci: Biščević i Nikšić (Sarajevo), Kasumović (Tuzla)
JEDINSTVO BH TELEKOM: Hadžiefendić, Murselović, Telarević 6, Brčaninović 21, Glotić, Brčina, Ikanović 6, Ahmetbegović 18, Gazibegović, Galušić 2, Jusupović, Alagić 12. (Trenerica Mara Lakić Brčaninović);
BRČANKA: Čorbadžić, Džombeta 12, Musić 19, Bužanin 4, Kajtaz 21, Đorđević, Ilić 22, A. Lević, Mešić, Halilović, Butković. (Trenerica Edvina Lević);