25 April 2024
subota, 01 Mart 2014 16:41

Foto-video:Čelik-Sarajevo 1:0

20. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. VELIKA POBJEDA ČELIKA. NK ČELIK – FK SARAJEVO 1:0 Zenica, 01.mart 2014. god. Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 14:30 sati; Vrijeme: oblačno + 10*C; Gledalaca: oko 6.000; Glavni sudija: Jakupović Edin (Bihać), pomoćnici: Turudić Hrvoje (Čitluk) i Budimlić Asmir (Bihać).

U 20. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu "Bilino polje igrali su derbi kola domaći NK Čelik i FK Sarajevo. Završeno je zasluženom pobjedom domaćih nogometaša.

Rezultat: Čelik – Sarajevo  1:0 (1:0);

Strijelac: Darko Mišić u 42. minuti.

Žuti kartoni: Mešanović i Duvnjak (Čelik), Todorović (Sarajevo);

Sastavi timova:

Čelik: Adilović, Mišić, Gojković, Jusić (cap), Bureković, Bajratakrević,  Barać, Dedić (od 84' Salčinović), Simić (od 75' Grahovac), Bašić, Mešanović (od 88' Duvnjak). (Šef stručnog štaba: Nizah Hukić);

Sarajevo: Delać, Barić, Tatomirović, Dupovac (cap), Puzigaća, Cimirot, Jajalo, Todorović (od 70. Vusljanin), Stojčev (od 66' Velkoski), Purić ( od 80' Travančić), Bilbija. (Šef stručnog štaba: Robert Jarni);

Kako je postignut jedini pogodak:

U 42. minuti utakmice Darko Mišić je pokušao centrirati sa desne strane, Delać je loše procijenio let lopte i napravio veliku grešku, te je lopta završila iza njegovih leđa u mreži. To je ujedno bio i jedini pogodak na utakmici za veliku i zasluženu pobjedu Čelika nad favorizovanom ekipom Sarajeva.

Najveću šansu na utakmici je imao Alen Dedić u 17. minuti utakmice kada je prema golu Sarajeva šutirao Semir Bajraktarević, lopta se odbila do Dedića koji se našao oči u oči sa Delaćem, ali je golman Sarajeva uspio zaustaviti loptu i spriječio Dedića da postigne pogodak iz 100-postotne šanse.

Sarajevo je došlo u Zenicu sa velikim ambicijama i da sruši neugodnu tradiciju od 12 godina bez pobjede u Zenici. Međutim, brojna pojačanja i novi trener Robert Jarni  nisu uspjeli u toj nakani. Čelikovi igrači su prikazali veliku srčanost i borbenost na terenu, što je bilo dovoljno da se pobjedi veliki rival. Nizah Hukić je nastavio seriju odličnih rezultata otkako je preuzeo klupu Čelika: ''Čestitke mojim igračima na htjenji, volji i borbenosti, mislim da smo zasluženo pobijedili. Naši planovi su da vratimo publiku na tribine, da promovišemo mlade igrače i da naravno igramo fudbal kao i do sada'', kazao je trener zeničkog premijerligaša. Trener Sarajeva Robert Jarni je čestitao Čeliku na  zasluženoj pobjedi.

Na južnoj tribini je bilo više stotina Robijaša, koji su tokom cijele utakmice zdušno bodrili svoje ljubimce i koji su vodili navijanje i na istočnoj I zapadnoj tribini Bilinog polja. Utakmica je bila fer i korektna

Ekipa Čelika sada ima šest pobjeda, 11 remija, tri poraza i 29 bodova u proteklih 20 kola prvenstva. U 21. kolu prvenstva (6. kolo iz proljetnog rasporeda), Čelik gostuje kod ekipe Rudara iz Prijedora, a Sarajevo je domaćin gradskom rivalu Olimpicu.