srijeda, 26 Februar 2014 22:56

Izvještaj: Čelik-Orlovik 98:60

VISOKA POBJEDA OKK ČELIK. - OKK ČELIK – KK ORLOVIK  98:60 - Zenica, 26.02.2014.god. - Arena u Zenici, teren C.  Početak u 20 sati. Gledalaca oko 150. Sudije: Damir Pripoljac iz Zenice, te Brković i Nikšić iz Sarajeva; Uokviru  13.,zaostalog, kola  A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2013/2014, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Orlovik iz Žepča.  U ovom kantonalnom derbiju, dvanaestu pobjedu u 15 odigranih kola prvenstva zabilježila je domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: Čelik – Orlovik  98:60 (29:22), (26:12), (27:14), (16:12);

ČELIK: Spahić, Fejzagić 8, Avdibegović 28, Arnaut, Hodžić 10, Begagić 15, Pezer 4, Genjac, Anđelić 12, Durmić 9, Klinac 10, Fajković. (Trener Nedžad Hodžić);

ORLOVIK: Sarajlić, Maličbegović 11, Kahriman A., Bijedić 6, Mujkić 4, Skopljak 4, Brković 8, Odobašić 2, Kahriman K. 2, Bajrić 8, Alić 10. (Trener Zenan Mujkić);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Avdibegović (28), Dino Begagić (15), Nebojša Anđelić (12), te Aldin Klinac i Dino Hodžić po (10) poena;

Kod Orlovika najefikasniji su bili: Maličbegović (11) i Alić (10) poena;

Potpuno zaslužena pobjeda košarkaša OKK Čelik u zaostaloj utakmici iz 13. kola A1 lige KSBiH.

Gosti iz Žepča su imali samo tri početna vođstva: 0:2, 0:5 i 3:5, a sve ostalo vođstvo bilo je na strani domaćina, Čelika. Orlovik se nekako i "držao" do rezultata 21:19, a od tog trenutka vođstvo domaćih se stalno povečavalo. Nakon prve četvrtine bilo je + 7 poena za domaće, nakon druge + 21, nakon treće + 34, do konačnih + 38 poena na kraju utakmice (98:60).

U zadnjoj četvrtini, u ekipi Čelika, šansu su dobili i igrači sa manjom minutažom u utakmicama.

Ovo je bio Čelikov dvanaesti trijumf u 15 odigranih kola lige i zadržali su lidersku poziciju na tabeli A1 lige.

U narednom, 16. kolu ekipa OKK Čelik gostuje ekipi Gradine iz Srebrenika (02.03.2014.god. u 17 sati).