petak, 21 Februar 2014 23:05

U utakmici 18. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2013/2014, igrali su zenički RK Čelik i ekipa HRK Čapljina iz istoimenog grada. Utakmica je završena  rezultatom 49:27  (27:13) za Čelik.

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BiH.

13. POBJEDA RK ČELIK U 18 KOLA PRVENSTVA.

RK ČELIK – HRK ČAPLJINA 49:27

Zenica, 21.februar 2014.god.

ARENA u Zenici; Početak: u 19:00 sati; Gledalaca: oko 400 ;

Sudije: Miljković Obrenko i Ristanić Duško; Delegat Šaković Nermin;

KLIKNI DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

Sastav RKČelik: Aldin Begagić , Davor Kadić , Eduard Martić ,  Milan Ivančev , Mirza Dervenčić , Dragan Starčević, Milan Duvnjak , Edvin Begović, Mirza Hurem , Boško Jolović , Enes Sirčo, Harun Alihodžić, Miralem Dudić, Almir Rekanović, Nermin Mujanović, Nermin Bašić ; (Trener Zdenko Antović).

Sastav RK Čapljina: Kozina, Džeba, Borovina, Dragičević, Lasta Goran, Zubonja, Čubela, Kolovrat, Čosić, Rodi, Bencun, Brkić; (Trener Dragan Suton);

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić (13), Milan Ivančev, Milan Duvnjak, Mirza Dervenčić po 6 golova, te Edvin Begović 5 golova.

Najviše golova za Čapljinu postigao je Goran Lasta (12 golova);

Sedmerci za Čelik: 3 (2); Sedmerci za Čapljinu: 2 (1);

Isključenja: Čelik (6 '),  Čapljina (6 ');

Rukometaši Čelika su sasvim zasluženo pobjedili ekipu Čapljine, koja se nalazi na zadnjem mjestu tabele.

Od prve minute Čelik ostvaruje prednost nad mladom ekipom Čapljine. Najveća prednost u prvom poluvremenu iznosi 15 golova (27:15). Prvo poluvrijeme je okončano sa + 14 golova (27:13).

Drugo poluvrijeme domaći rukometaši i dalje nastavljaju kao jači trening i golovi padaju kao na traci. U nekoliko navrata prednost Čelika iznosi i + 26 golova (46:20), (47:21), (48:22), (49:23).

U drugom poluvremenu trener domaćih, Antović uvodi sve mlade igrače: golmana Enesa Sirču, Edvina Begovića, Almira Rekanovića, Haruna Alihodžića i Miralema Dudića, te prinovu Nermina Mujanovića.

Za minute koliko su dobili da nastupe, čini se, pokazali su da se na njih može u budućnosti računati

Edvin Begović je postigao 5 golova, a i ostali mladi igrači upisali su se u strijelce.

U sjeni večerašnje Čelikove pobjede mogla bi biti i posljednja utakmica, koju je ove sezone u majici Čelika odigrao Milan Ivančev. Kao što su već objavili neki mediji, Ivančevu je zenički Ured za strance uskratio dalji boravak u našoj zemlji, zbog činjenice da ne posjeduje radnu dozvolu. Ivančevu je ovo druga sezona kako s uspjehom brani boje Čelika. U zeničkom Premijerligašu su jako nezadovoljni različitim aršinima i standardima, koji se ne primjenjuju prema drugim klubovima i drugim dijelovima BiH. Kako večeras rekoše u Čeliku, oni nastavljaju pravnu borbu za povratak ovog odličnog igrača u redove RK Čelik.

U slijedećem, 19. kolu ekipa Čelika ide u goste Gračanici, dok je Čapljina domaćin Gradačcu.

Rukometaši Čelika i Prijedora zabilježili su pobjede u prvim susretima 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Vodeća ekipa  Čelika večeras je u Zenici pobijedila posljednjeplasiranu Čapljinu sa 49:27 (27:13). U redovima Zeničana najefikasniji je bio Davor Kadić sa 13 golova, dok su Mirza Dervenčić, Milan Ivančev i Milan Duvnjak postigli po šest golova.

Ekipa Prijedora na domaćem terenu bila bolja od Kozare iz Bosnaske Dubice sa 23:19 (9:10).

U subotu će se igrati preostalih šest susreta 18. kola. Dugoplasirana Bosna
u Sarajevu (20.00) će, također, imati lak zadatak protiv još jedne ekipe sa začelja tabele  - četrnaestoplasiranog Gradačca.

Derbiji kola igrat će se u Živinicama gdje domaći Konjuh dočekuje ekipu Vogošće (18.00).